Leden 2014

31_01_2014

31. ledna 2014 v 11:12 | Peťul |  Deníček
Včera přijel zase po týdnu taťka. Přes týden pracuje v Praze a každý čtvrtek se vrací. A s mámou tam dělali nějaké papíry. Tak jsem si půjčila jeho brýle. Ano, slečna intelektuálka :D Jsem jediná z rodiny (musím zaklepat), kdo zatím neměl brýle. No, nosit bych je nemohla, macimálně nějaké moderní, ale tak asi bych si zvykla. Jak si myslí, ještě s pendrekem v hubě :D

Dneska jsem vstávala už v 6:00 hodin. Jela jsem s taťkem ještě jednou na kontrolu s tím zápěstím. Prý to nemám namáhat, aby se šlachy zregenerovaly. Ale jinak už beru těžké věci, prostě pohoda :) Akorát jsme tam seděli o 7:00 hodin a já jsem šla na řadu až v 9:15. A to jsem šla na řadu jako první! Protože doktoři byli na vizitě, potom měli poradu s primářem. A táta, aby mě tam seděl se mnou, tak utekl do bufetu :D

Máme úžasné vedení ve škole. Samozřejmě to bylo myšleno ironicky. Už po třetí za tento školní rok nám změnili rozvrh. A bohužel tato poslední změna, je úplně vyjetá. V pondělí jdu až na druhou hodinu, potom mám sedm hodin, pak hodinu volno a pak jdu ještě na dějepis. Takže končím až v 15:55 a v 16:30 mi jede autobus. Doma budu až kolem 17:30. Vážně paráda. Do téhle doby všechno fungovalo a nikdo si na nic nestěžoval, tak proč se to muselo na blbých pět měsíců měnit? Katastrofa!

29_01_2014

29. ledna 2014 v 20:23 | Peťul |  Deníček
Tak už je to zítra. Všichni si jdeme do školy pro pololetní vysvědčení. Pro někoho znamená mnoho, pro někoho nic. Živě si vybavuji, jak mi minulý rok záleželo na pololetním vysvědčení, protože se dávalo společně s přihláškou na střední školu. Zítra jsi jdu pro první vysvědčení na střední škole. Strašně rychle to uteklo. A teď ten zbytek do konce školního roku uteče ještě rychleji. V pátek máme prázdniny, potom budou jarní prázdniny, velikonoční, potom jedu na týden do Holandska a šup máme tu konec šk. roku.
První pololetí na střední jsem dost flákala.. Neučila jsem se a taky podle toho vypadá moje vysvědčení. Na konci prváku chci více jedniček a pokud možno, tak stáhnout ty trojky co tam mám... Nikdy bych nevěřila, že mě střední změní na šprtku :D Záleží mi na známkách. Vždycky mi záleželo na tom, abych prolezla. Zkoušela jsem před našima nahodit téma vysoká škola. Naši s tím ale nepočítají. Budou rádi, když odmaturuji. Vždy mi věřili a podporovali mě, ale v tomhle si nějak jistí nejsou. Chci jim dokázat, že na to mám a pokud by to šlo, zkusila bych i vysokou školu.

konečně jsem také měla chvíli času a upletla si náramek. Znáte někdo náramky přátelství? :) Pletete je někdo? Já jim propadla a už jich mám doma strašně moc. Strašně ráda zkouším nové vzory a tak. Tady ten vzor je úplně primitivní, takže jsem ho měla strašně rychle upletený. No, mějte se krásně a přeji krásné vysvědčení! :))

Cesta autobusem..

28. ledna 2014 v 20:15 | Peťul
Přicházím k zastávce. Na té mé stojí jen dva lidé. Pomyslím si, že jsem šla zbytečně brzo. Pak si ale všimnu, že na druhé zastávce je už více lidí. Za mnou se řadí další a další lidí. Mezi nimi je i moje kamarádka se svým klukem. Nastupuji do autobusu a po zaplacení mířím na úplně poslední sedadla - na zaďák. Postupně přicházejí další a další lidé. Zasedací pořádek je každý den stejný. Najednou se ve dveřích objeví kamarádky kluk. Jde, ale nesedne si dozadu, nýbrž dopředu. Za ním jde kamarádka, chvíli se rozhoduje, zda jít za mnou nebo za ním.. Nakonec jde za mnou, ale on jí jde v patách. Nakonec se objeví kamarád. Pomyslím si, že bude fajn si s někým povídat, ale nemůže si ke mně sednout. Žádné povídání nebude.
Vjíždíme do další vesnice. Na začátku nastupuje Gabča - spoluhráčka z florbalu. Ve středu vesnice pak nastupují další a další lidí. Jedeme dál a já sleduji krajinu kolem. Utíká to celkem rychle. Holky přede mnou se smějí, další poslouchají hudbu a další se učí. V následující vesnici nastupují roztomilí špunti, kteří jedou do školky. Řidiči vypne motor, autobus se zasměje a jedeme dál. Pořád sleduji krajinu a mrzí mě, že si nemohu povídat s kamarádkou. Ale přeji jim to. V dalších vesnicích nastupují a vystupují další lidí. Autobus je tíměř plný a i když jsou volná sedadla, nesednou si. Stojí a drží se tyčí. Nechápu, proč si nesednou, asi by to bylo pod jejich úroveň.
Přijíždíme do města, kde mám školu, zastavujeme u lípy, další zastávka je u nemocnice. Tam vystupuji i já. Moje cesta končí a mě začíná školní teror. Vlastně ne, těším se tam...

Ztráty a nálezy - Zuzana Francková

27. ledna 2014 v 16:28 | Peťul |  Knihy
Autor: Zuzana Francková
Rok vydání: 2009

O čem kniha je:
Martina za svých patnáct let utrpěla hodně ztrát. Když Martina bylo dvanáct let, umřela ji matka. Otec začal hodně pít, a když Pavle - její sestře - bylo patnáct, otec ji začal znásilňovat. Pavla tohle musela trpět 3 roky a potom utekla z domu. Martina o ničem nevěděla a sestřin útěk brala jako zradu. Ještě tu byla teta Magda - matčina nejlepší přítelkyně. Magda Martinu poslala na intr hodně daleko od domova, aby nezažila to, co její sestra.
Martina si na intru našla bezva kamarádky, a také skvělého kluka - Davida. Martina byla šťastná, konečně se v jejím životě začaly objevovat i nálezy.
S Davidem byla dva roky, když se rozhodly zasnoubit. Průběh se ale nevydařil. Davidova babička si Martinu neoblíbila, spíš ji začala dělat peklo. A David se také změnil.
Po dlouhé době se ozvala teta Magda stím, že s Martiným otcem to jde z kopce. Martina za ním šla do nemocnice, a když odcházela, zemřel. Na pohřeb přijela i Pavla, řekla jí, jak to tenkrát všechno bylo a slíbily si, že se už nikdy nerozdělí.

Můj názor:
U této knihy jsem očekávala více lásky, protože se řadí do románů. Ale nemůžu říct, že mě zklamala! Bylo to zase něco jiného a byl to konečně jednou pravdivý příběh. Né všechno vypadá růžově. Rozhodně se mi ta kniha líbila, ale škoda, že nevím, jak to dopadlo s Martinou a Davidem. Ta babička mi totiž připomíná film "Příšerná tchýně".

Hrotovicko tančí 2013

26. ledna 2014 v 20:06 | Peťul |  Fotografie
Našla jsem fotky ze září minulého roku (2013)
Koná se to u nás, každé září. Minulý rok se konal 3. ročník a host byl Martin Harich!
Je to přehlídka tanečních souborů. Jelikož to pořádá naše město + fotbalisté, tak já také patřím k pořadatelům. Tím pádem mám tričko s nápisem Hrotovicko tančí a jsem v obsluze a tak.
Minulý rok jsem dokonce oblushovala i Martina. Nesla jsem jemu a jeho kapele občerstvení a on se začal seznamovat a dávat pusy na tvář, byla to sranda :D Potom jsem se s ním fotila a on pořád se ke mně tulil, protože jsem byla ta "holka od párků" :D Byl skvělý!
26_01_2014

26. ledna 2014 v 12:13 | Peťul |  Deníček
Nazdárek.
Tak ani jsme se nenadáli a víkend je zase v tahu. Moc mi to nevadí, ale celkem bych ocenila kdyby den měl 30hodin a né jen 24. Dá se říct, že skoro nic nestíhám. Včera jsem v té Jihlavě nebyla, nějak z toho sešlo a tak jsem celý den věnovala výpiskům do Informační technologie. No, a aby toho nebylo málo, musím se tomu věnovat i dnes. Je toho tolik, že jsem neměla šanci to zvládnout. Ještě ke všemu se tu INT musím naučit a vypočítat matiku. Ještě mám vysávat a utírat prach. Vážně, škoda, že se ten den nedá natáhnout :D

Včera jsem si také konečně sundala sádru. Konečně! Ten pocit, když můžete normálně psát a tak, prostě už většinou můžu dělat všechno. Sice ještě trochu bolí, ale tak to se časem poddá. V pátek jedu na poslední kontrolu s rukou, tak snad už to bude fajn.

Nejlepší song :3 Sice smutný, ale poslední dny ho jedu pořád.

No a co se týče ohledně blogu, tak články přidávám, obíhám a na to, jak nestíhám, tak si myslím, že jsem aktivní dost. Včera jsem dokonce přidala 1.kolo SONK, takže můžete hlasovat pro svého favorita! :) Jinak mám pro vás nachystané pořád nějaké články, v nejbližší době očekávejte recenzi na další knihu. Na čtení teď nemám moc času, ale čtu takové knihy, které mám za den přečtené, protože se čtou krásně a rychle.

Postoupila jsem do 2.kola o nejlepší celebritu. Soutěžím tam s Demi Lovato, tak mi prosím dejte hlasy, oplácím, stačí si jen napsat! :) A také jsem se zaregistrovala do nové soutěže, taktéž o nejlepší celebritu a také s Demi Lovato, hlásnite mi prosím :)
Hlasuj pro Demi Lovato - ZDE
Hlasuj pro Demi Lovato - ZDE


1.kolo SONK

25. ledna 2014 v 23:06 | Peťul

Tak máme tu první kolo Soutěže o nejlepší knihu.
Přihlásilo se 6 soutěžící.
V každém kole vypadne jen jedna soutěžící s nejméně počtem hlasů.
O tom, kdo postoupí do dalšího kola budete hlasovat vy svými hlasy.
Toto kolo potrvá do neděle 2.2.2014


DIY - šátek

25. ledna 2014 v 15:22 | Peťul |  Tipy

23_01_2014

23. ledna 2014 v 17:01 | Peťul |  Deníček
Čaute.
Milá zimo, chyťte se s pondělkem za ruce a běžte do háje!

Člověk by řekl, že když do teď nebyla žádná zima, tak už ani nebude. Zklamání. Zima je, sněží, do toho občas zaprší. Už jsem se těšila, že vytáhnu Vansky, Adidasku a koupím si nové Vansky. Ale ne, budu muset počkat. Doufám, že to nebude jak minulý rok a nebudu muset čekat až do června. Není ani pět hodin a venku je tma jak v pytli.

Poslední dobou mi týdny strašně rychle utíkají. Zítra už je pátek a pak zase víkend. V sobotu se možná pojedu podívat do Jihlavy na hasičskou stanici a v neděli budu šrotit, plést náramky, číst.. Taky si v neděli sundám tu sádru a budu zkoušet cvičit. Už musím, v PEKU toho mám psát strašně moc. Dnes mi učitelka z AJ dala na vysvědčení dvojku!!!!! Chápete to? Mě vychází trojka, ale ona se nademnou smilovala! Jsem strašně happy! Takže na vysvědčení budu mít tři 3, pět 2 a tři 1. Na konci roku chci mít jedniček víc. No budu se muset snažit :)

Taky se ze mě stala šprtka :D Tolik jsem se neučila jako teď. Ani za těch celých 9let na základce. Jelikož studuju jazyky, tak se musím šrotit. Teď mě budete považovat za blázna, ale mě se učit baví! :P21_01_2014

21. ledna 2014 v 22:35 | Peťul |  Deníček
Čauko.
Tak a než jsem se stihla nadát, tak zítra už máme středu. Poslední dobou mi ty týdny utíkají strašně rychle. Zítra mám sice 7 hodin, ale učím se jen 3. Dvě hodiny tělocviku odsedím na lavičce, angličtinu a dějepis mám ráda, potom PEK si můžu dělat co chci, když mám sádru, potom mám volno a pak ještě ekonomika a té se nebojím. Takže vlastně pohoda. Na čtvrtek se učit nemusím a v pátek píšeme z němčiny a slovíčka už umím teď, takže jsem klidná. Miluju, když si takhle učení umím rozplánovat. Druhé pololetí bych chtěla máknout, abych předměty, z nichž mám 2 stáhla na 1 a nějaké trojky na dvojky. Vlastně jsem ráda, na vysvědčení budu mít čtyři 3, čtyři 2 a tři nebo jednu 1. podle toho, jestli stihnu napsat kontrolní cvičení z PEKU a podle toho co mi dá z tělocviku. Jsem ráda, že se tam neobjevila žádná čtyřka :P

Dneska jsem byla na kontrole s rukou. Sundali sádru, zrentgenovali a nasadili novou. Už jsem ji chtěla mít dole, ale doktor řekl, že si ji mám sundat koncem týdne a sama začít cvičit. A když to bude bolet, znovu naklusat do nemocnice. Každopádne, tahle fotka (nahoře) je památeční, protože teď už je zase jenom bílá. Předtím jsem tam měla podpisy, smajlíky, srdíčka, telefoní čísla a teď nic :P

Hlasuj pro Demi Lovato - ZDE
Registrace do SONKniha - ZDE
Svět blogerek, FB skupina pro blogerky - ZDE

Děkuji moc a mějte se :3

Chci se zamilovat - Luděk Stínil

21. ledna 2014 v 17:01 | Peťul |  Knihy

Autor: Luděk Stínil
Rok vydání: 2009

O čem kniha je:
Lubka, Kamila a Elen jsou nejlepší kamarádky, které si chtějí užít parádní diskotékový večer. Na diskotéce se objeví Elenin bývalý přítel Luboš, který si Elen stále nárokuje a je schopen všeho. Unese Elen do svého bytu a řekne jí, že ji pustí, až se s ním Elen vyspí.
Lubku a Elenino auto unese neznámý násilník. Násilník Lubcevyhrožuje, potom ji vezme mobil, vypustí z auta a odjede. Lubce zastaví další auto a společně s ním jede na noční závody aut. Tam Lubka najde Elenino auto a odjede s ním zpět na diskotéku.
V klubu se mezitím Kamila seznámí s fešáckým Viktorem. Společně odejdou k němu do bytu, kde mu po společné noci Kamila ukradne peníze. Viktor to zjistí a utíká za ní. Kamilu mezitím unesou Lubošovi kumpáni k němu do bytu. Mezitím Elen uteče oknem z bytu. Viktor společně s Lubkou se vydají Elen a Kamilu hledat do Lubošova bytu. Tam najdou Elen a pomůžou se Kamile dostat z bytu. Viktor zmlátí Luboše. Nakonec si Viktor promluví s Kamilou...

Můj názor:
Tuto knihu jsem dostala k Vánocům a už podle obsahu jsem poznala, že bude plná napětí. Kniha mě nezklamala a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Naučila novým zkušenostem. Tuto knihu tedy hodnotím kladně a určitě se k ní někdy vrátím :)

19_01_2014

19. ledna 2014 v 22:28 | Peťul |  Deníček
nejlepší banda :3
když máš za kamarády dementy :-*

Dneska se u nás sešla půlka bývalý třídy. Ta druhá půlka nás už prostě nebere..
Celkem k nám přišlo 9 lidí. Měla přijít ještě jedna z mých nej kámošek (bývalá spolužačka), ale ta šla na narozky, tak nemohla přijít. Na to, že přišli dneska v 17:30 a odcházeli 20:00, tak sousedům musely stát vlasy na hlavě.
No hlavní důvod proč přišli byl ten, že se řešila slučka. Slučku budeme mít celý víkend v červnu v jednom táboře. Budou tam i naši a ještě známí. Naši nám tam budou vařit a tak. Našim to nevadí, děckám taky ne, takže pohoda. Dnešek se prostě vyvedl, všechno jsme plánovali a dělali bordel. Nejlepší to s nima bylo! Jak vidíte na fotce, bylo to skvělý :3

Zítra píšu kontrolku z matematiky, tak mi držte palce. Připravovala jsem se na ni, to jo, ale nějak tam ještě něco nechápu. Zítra na doučování nejdu, takže vás zase všechny oběhnu (jako každý den) a přidám nějaký článek :) Někdo možná ještě nepochopil můj styl obíhání. Obíhám každý den, dokonce několikrát, ale pokud nepřidáte článek, tak nemám co komentovat. Na blogách vám komentuji každý nový článek a pokud nepřidáte článek třeba dva dny, tak se pak nemůžete divit.

Přes víkend jsem si napsala nějaké články dopředu. Jsou tam myslím knížky, které jsem přečetla a jedno DIY, tak doufám, že se vám to bude líbit. Jinak stránka na FB se rozjela a myslím, že blogerky jsou s ní spokojeny :) Mějte se krásně!

My outfit 0.1

19. ledna 2014 v 14:52 | Peťul
Nejoblíbenější outfit na doma. Nosím ho strašně ráda! Pánská košile, legíny, nátělník.
Pánská košile - Second hand
Legíny - Second hand
Tílko - New Yorker
Tak to vidíte. Pořád nakupuji ve značkových/lepších obchodech, ale občas si zajdu do místního sekáče a něco si vyberu. Rozhodně toto oblčení nenosím do školy, ale na doma nebo na ven, je to paráda :) Vlastně nikdo nepozná, že to je ze sekáče.
Je to můj úplně první outfit, který jsem takto fotila, takže jsem přpravená na kritiku :)18_01_2014

18. ledna 2014 v 17:50 | Peťul |  Deníček
Ahojtee :)
Tak jsem tu zase s deníčkem. Dneska jsem udělala hodně věcí. Dočetla jsem knihu (další). No a máme sobotu. Já mám neděli. Měla jsem zvláštní noc, usla jsem v obýváku u Harryho Pottera a v noci se přemisťovala do pokoje. Takže to mám trošku posunuté.
Na FB jsem byla ve skupině Sdružení blogerek. Možná jste tam taky. Dlouho už se tam nic nedělo, a tak jsem se rozhodla, že založím novou FB stránku. Je to skupina s názvem Svět Blogerek (klikněte na nápis). Založila jsem ji, abych poznala nové lidi, blogy a tak.. Taky, aby tam blogerky mohly přidávat odkazy na svoje blogy, blogspoty...atd Určitě se tam taky přidejte a byla bych ráda, kdyby jste stránku sdílely i na svých blogech :)


Dále jsem přidala soutěž o nejlepší knihu. Takže budu ráda, když se budete přihlašovat, aby soutěž mohla co nejdříve začít. Je to první soutěž na blogu, tak ceny jsou takové prosté. Už se přihlásily dvě soutěžící, tak doufám, že si přihlásí další :)
Dnes jsem nastavila nový design. Ani nevím, proč nový. Tam ten se mi také líbil, byla jsem s tím spokojená, ale tento je takový výraznější. Jsem spokojena.

Původně jsem měla dnes jet do jedné vesnice na křest 2CD skupiny Append X. Jenomže mám sádru a naši mě nepustí. Chtěla jsem jet, určitě to bude párty, ale tak co se dá dělat. Já si to vynahradím na jiné zábavě :) Aby si někdo nemyslel, tak na zábavy nejezdím pít, ale bavit se a tancovat :) Takže dnes večer budu koukat na Stmívání a surfovat po blogách. Zítřek klasicky věnuju učení.

vzpomínka na léto :3

Taky jsem nafotila domácí outfit. Je to úplně můj první outfit co jsem takhle fotila. No můžete se na něj těšit v nějakém příštím článku :)

Mějte se božsky, přidejte se do skupiny na FB a zaregistrujte se do SONKnihy!

Hlasuj pro Demi Lovato ZDE

Soutěž o nejlepší knihu

16. ledna 2014 v 18:27 | Peťul


Je tu 500 návštěv a já mám chuť pro vás připravit nějakou soutěž.
Je to soutěž o nejlepší knihu. Já mám ráda knihy, podle komentářů jsem usoudila, že vy taky, plním knižní výzvu a celkově se můj život motá kolem knih, tak jsem myslela, že by se třeba někdo zaregistroval se svojí oblíbenou knihou.
Soutěž bude mít několik kol, podle toho, kolik se vás přihlásí. V každém kolem vypadne jeden a až nám zbydou poslední 3, tak ti budou soutěžit mezi sebou.
Soutěž bude probíhat formou hlasování. Ten, kdo bude mít nejméně hlasů - vypadává.

Přihláška:
* Přezdívka
* Blog
* Název knihy + autor
* Stručný obsah knihy (o čem kniha je)

Ceny:
1.místo - reklama na 10 dní, diplom
2.místo - reklama na 8 dní, diplom
3.místo - reklama 5 dní, diplom


14_01_2014

14. ledna 2014 v 19:48 | Peťul |  Deníček
Ahojte :)
Tak jak to zvládáte? Se mnou to jde od soboty z kopce. Po večerech trpím bolehlavama a až včerejší noc jsem se pořádně vyspala. Pořád jsem se budila kolem 4 hodiny ranní a nemohla spát. Dnes jsem šla do školy už bez šátku, ale ruka solidně bolí. Vůbec bych se nedivila, kdyby mi sádru nechal čert ví, jak dlouho. Protože mi přijde, že mám zlomenou celou ruku a ne jen pod kloubem :D
Včera jsem byla na doučování a na masáži. Mám pro změnu zase bloklý i záda. Tam mi zjistili, že jsem zablokovaná totálně celá, takže zítra jdu na masáž znovu. Je to katastrofa, celkem to bolí :P

jo, mám hustou sádru :D

Dnes mě do školy i ze školy vezla máma. Stavili jsme se do Takka a C&A. V Takku jsem si vybrala krásnej svetr s vínovými proužky a v C&A černé legíny. To mi připomíná, že jsem si odškrtla dvě věci z Wishlistu. Ty dvě mikiny dole, tak jsem zjistila, že to jsou "svetry", tak jsem jeden z nich odškrtla. Uvidíme, co se mi splní dál :) Doteď jsem měla bílé legíny s šedými fleky, ale ty už jsem měla dlouho. Se starýma jsem se rozloučila a přivítala nové :)


Při tomto nákupu jsem zjistila, že musím mít legín velikosti S a stejně mi jsou v pase velké :P
Prej že mám míry modelky, to těžko :D 83-70-90 (prsa-břicho-zadek). Ke všemu jsem prej podvýživenec, protože mám 170cm a 50kg. Je to málo, vím, ale co mám dělatt, když nepřibírám a hubnu? a to pořád žeru! :D

Jinak testy z minulého týdne dopadly skvěle ;) Z INT 1 a z AJ 2, ze slohovky 3, ale jsem spokojena :) Zíra píšeme z dějepisu, tak mi držte palce :)
Mějte se a ať se daří!


Wishlist 2014

12. ledna 2014 v 15:24 | Peťul |  Deníček

11_01_2014

11. ledna 2014 v 19:39 | Peťul |  Deníček
Ahojte.
Tak sobota je zdárně za náma. Doufám, že jste ji měli fajnovou. Kéž bych to mohla říct také. Ráno kolem 9:00h jsme vyrazili na turnaj ve florbale. První zápas jsme prohráli o jeden gól a druhý jsme remizovali. Třetí zápas jsem odehrála první poločas a druhý jenom pár minut. Hraji útok a tak jsem šla do "boje" o míček, chtěla jsem protihráče odstrčit, ale on uhnul. Spadla jsem celou váhou na ruku. Jak jsem se zvedala, zapřela jsem se o tu ruku a křuplo mi v ní. Pak jsem neudržela ani florbalku a zažádala o střídání. Během chvilky mi zápěstí oteklo a kloub se mi vyvrátil. Máma se mnou odjela na pohotovost, kde mi to dvakrát rentgenovali a ujistili, že mám zlomený zápěstí, takže mám sádru :D Trenérka byla zklamaná a holky v týmu taky, ale co se dá dělat..

Jak jste si mohli všimnout založila jsem novou rubriku "Knihy". Budu tam psát knihy, které průběžně přečtu a zapíšu do Knižní výzvy :)

Čas něhy - Lenka Lanczová

10. ledna 2014 v 16:50 | Peťul |  Knihy

Autor: Lenka Lanczová
Rok vydání: 2005

O čem kniha je:
Petra tráví 13 letních dní s bráškem a jeho partou na chatě. Do toho nejhezčího - Tadeáše - se bezhlavě zamiluje.Nejdříve to vypadá, že by mohla prožít krásnou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Kolem Teda se motá hodně holek a on si může vybírat. Petra je před Tedem varovaný svým bratrem, ale copak to jde, když je tak krásný? Dá se říct, že Ted s Petrou flirtuje. Jenomže když se v chatě objeví Eliška, Tedova holka, je Petra smutná. Petra má také zvláštní handicap, má naslouchátko. Nikdo o něm neví, ale když ho jedna z holek najde v koupelně, je Petra prozrazena. Eliška začně Petře říkat, že ji žádný kluk nebude chtít, když je hluchá. Proto se ted s Elis rozejde a Petin brácha ji vyhodí. O Petru se zajímá zrzek Jirka a nosí ji kytky, jen pro Peťu není ten pravý. Když jeden večer jdou ve snické hospody, tak se Petra vrátí se psem do chaty dřív. Přijde za ní Ted a stráví spolu noc. Ted se jí přizná, že mu pěkně pomotala hlavu, protože ji dal i slunečnici a to už je co žíct. Tadeáš se kvůli peti změnil a zamiloval se. Petra zažije svoje poprvé, a potom se v chatě objeví i její brácha. Tedovi jednu vpálí, protože jasně řekl, že se jí nikdo ani nedotkne. Druhý den pro Petru přijede máma a spolu s mámou Kristýna. Kristýna je další Tedova holka, jenže Tadeáš oznámí, že jede domů. Petra je velice smutná a odjíždí. Po příjezdu ji pípne SMS. A možná je to Ted...

Můj názor: Jedna z nejlepších knih, jakou jsem od paní Lenky četla. Teď jsem ji četla asi po páté a určitě si ji přečtu znovu. Líbí se mi hlavní hrdinka, líbí se mi Ted. Kniha je plná humoru, zklamání, romantiky. Paní Lenka nechala otevřený konec, takže si to každý může domyslet konec. Já si ho samozřejmě přibarvila, že spolu ti dva budou :) Byla bych moc ráda, kdyby paní Lenka napsala pokračování. Tuto knihu mohu doporučit těm, co mají rádi romány.

09_01_2O14

9. ledna 2014 v 21:59 | Peťul |  Deníček
Dá se říct, že už se všecko vrací do normálu. Tento týden jsem zvládla s přehledem a jsem na sebe hrdá. Stihla jsem strašně moc věcí a test z angličtiny jsem napsala na 2 a test i INT snad na 1. Jsem spokojena. Z němčiny mi na vysvědčení dala 3 a z přírodních věd mi dal 2. Co víc si přát. Na vysvědčení se neobjeví žádná čtyřka! Vybrala jsem si dost náročnou školu, na základce jsem se neučila a na střední ze začátku taky ne, jinak bych měla tak 1 a 2. No co, tak další pololetí zaberu a bude to :) Svět se nezboří.
Stihla jsem také jít do knihovny jsem zase nabrala 13. Takže jestli tímto tempem pojedu dál, tak knižní výzvu splním. Už za chvíli, tak bude zapsána moje první přečtená kniha za tento rok! Jen za minulý rok jsem si v knihovně půjčila 54 knížek. Je to celkem dobrý výkon, ale tento rok bych chtěla pokořit rekord! Mamka se zase zděsila, když mi dělala doprovod a viděla kolik si toho půjčuji. Nemohu za to O:)
Vedete si někdo čtenářský deník? Já ano, už od 4.třídy. Je to zajímavé jak jsem se od dětských kreslených knížek dopracovala k románům a přečtením strašně moc knih. Zapisuji si tam všechny knihy, které jsem kdy přečetla. A už mám 3 čtenářský deník, protože do předchozích dvou se mi to nevešlo.

Všechn 13 :)) Až najednu, všechno romány.

Jdu oběhnout affs, moje aktivita je mizerná, ale vaše, milá affs, není o nic lepší :P