Únor 2014

27_02_2014

27. února 2014 v 20:46 | Peťul |  Deníček
Čaute. Tak olympiáda nám skončila v neděli, a tak tu o víkendu možná bude článek o letošní olympiádě v Soči. No moje máma se ségrou si naivně myslely, že jakmile skončí olmypiáda získají zpět svojí kontrolu nad televizí. Ale smůla. Začala liga mistrů ve fotbale. Dneska hraje Viktorka a už vede 2:1. Věřím, že to vyhraje. Udělá mi radost :) No, mohly jste poznat, že ve fotbale fandím Plzni, ale fandím i Chelsea, Barcelona, Real. Jo v hokeji to je jiná. V extralize fandím Kometě a v NHL Jets. Ale koho to zajímá, že? Jsem prostě měla být kluk, to říkám pořád :D


Tento týden celkově utekl nějak moc rychle. Poslední dobou vůbec nic nestíhám. Sice pořád běhám a cvičím, ale je to všechno v rychlosti. Ve středu jsem byla v kině na Babovřeskách 2 a bylo to úplně skvělé. Ti hokejisti tam:3 Nejlepší hláška "Umíš počítat?" "jo" "tak počítej s tím, že tě přefiknu" :DDDD Každopádně vždycky na konci měsíce přidám takový random photos. Fotky a pod nimi ve zkratce bude napsáno, o co na fotkách jde. Jinak zítra pátek a já jdu chystat na Masopust. V sobotu je u nás Masopust a pořádají to hasiči, tudíž musím chodit. Ale těším vždycky je to taková legrace. Cp plánujete vy? :)

Finále SONK

26. února 2014 v 22:00 | Peťul

Tak a máme tu finále. Do toho se probojovaly Nienna, Katee a Cookie.
Toto kolo potrvá do soboty 8.3.2014
Ta, která bude mít nejméně hlasů je na 3.místě, a ta, která bude mít nejvíce hlasů, tak na 1.místě.

Nezvratné rozhodnutí - Zuzana Francková

25. února 2014 v 21:05 | Peťul |  Knihy
Autor: Zuzana Francková
Rok vydání: 2000

O čem kniha je:
Květa Horáčková chtěla být od mala zpěvačkou. Když chodila do 7. třídy, rodiče jí koupili klavír. Ke konci devátého ročníku začala zpívat v jedné amatérské skupině. Po nějakém čase se skupina rozpadla a Květa odešla pracovat do Prahy. Ve volném čase chodila Květa po Praze a ptala se, jestli někde neshánějí zpěvačku. Všude ji odmítali, až jednou našla skupinu, do které ji vzali. Květa začala chodit s Viktorem, hlavním lídrem kapely. Po čase zjistila, že je těhotná, ale kapela se začala slibně vyvíjet, tak šla na interrupci. Za pár měsíců se kapela rozpadla a každý šel vlastní cestou. Květu si vyhledal bohatý chlápek, který z ní později udělal slavnou zpěvačku. Chodili spolu, bydleli spolu a vše jim klapalo. Pak ale Květa znovu otěhotněla. René ale dítě nechtěl, a tak odešel ke své matce. Květa tak musela uskutečnit nezvratné rozhodnutí. Dítě nebo kariéra? Květa se musí rozhodnout, ale už má jasno ...

Můj názor:
Ze začátku jsem myslela, že tohle nebude kniha pro mě. Když jsem slyšela, že je to o někom, kdo otěhotní, tak jsem si vybavila román pro mou babičku. Nakonec jsem si ji ale přečetla a docela mě překvapila, jak hlavní hrdina je mladá. Každopádně je to o cestě za snem, kdy se sen nakonec stane skutečností. Další super kniha :)

24_02_2014

24. února 2014 v 21:01 | Peťul |  Deníček
Za 10 měsíců jsou Vánoce!! Ne nebojte, dělám si srandu. Jsou sice za deset měsíců, ale já bych radši uvítala jaro. A to se mi zdárně plní. Venku je nádherně, sluníčko svítí, ptáci zpívají a mně se běhá přímo famózně. Běhání jsem vždycky nesnášela a jako naschvál jsem musela školu reprezentovat na všech možný soutěžích v běhu nebo v atletice vůbec. Jenomže na začátku devítky přišla operace kolene a moje závodní kariéra skončila. Na střední se mě děcka snažili přemluvit, abych chodila do atletického klubu, ale nešla jsem tam. Ale o tom třeba někdy jindy..
Dnes jsem teda zase byla běhat. Pamatuji si, jak jsem minulý rok vstávala každé ráno v 6:00 a chodila před školou běhat. Lidi mi říkali, že jsem blázen, a že to stejně nedokážu. Chtěla jsem jim dokázat, že to dokážu, ale rodiče si přisadili s kolenem. A já skončila. Teď jsem se do toho nechala zlanařit znovu. jenomže teď mě k tomu táhne úspěch. Sen stát se nejlepší a nejrychlejší proudařkou na okrese. Snad se mi to povede, chtěla bych být dobrá :)


Taky neuvěříte, co se mi dneska přihodilo :D Ráno vystupuji z busu, prohledám kapse a jenom M. řeknu "nemám mobil". Měla jsem otevřenou kapsi, takže jsem usoudila, že mi musel vypadnout v autobuse. Tak jsme se rychle rozeběhly na hl. nádraží. Šla jsem na informace a tam mě poslali na dispečink. Na dispečinku jsem našla správného řidiče a mobil si v autobuse našla. Měla jsem ohromné štěstí, že řidič nikam dál neodjel, jinak bych byla v háji :D

Taky se mi z Literatury podařilo získat jedničku z Římské kultury a literatury. Což je pro mě dost velký úspěch.
Zítra přidám konečně finále SONK. Protože mám už tak dost velké zpoždění :P Omlouvám se :)
Pokud chceš, tak prosím hlásni pro Demi Lovato - ZDE :)

Pokud zrovna nebudu přidávat deníček, tak se těšte na nějaké fotky, DIY, recenze na knihy, hudbu. Mám hodně nápadů na články :)

Návštěvnost 17.2.2014 - 23.2.2014

24. února 2014 v 17:10 | Peťul
Navstevnost za minuly tyden (17.2. 2014 - 23.2. 2014) je:
Pondeli: 24
Utery: 25
Streda: 35
Ctvrtek: 29
Patek: 20
Sobota: 30
Nedele: 37

Celkem: 200

TAG #1

23. února 2014 v 21:01 | Peťul
Za celou dobu své blogové kariéry jsem poprvé byla nominována do TAGU. Také ho poprvé vyplňuji, takže v tom nejsem nijak zběhlá, tak mě a moje odpovědi berte trochu s rezervou :D
Nominovala mě Sebian a tímto bych jí chtěla poděkovat. Jdeme na to :)


10 FAKTŮ O MNĚ:
1. v červenci mi bude 16
2. studuji 1.roční OA - obor cizí jazyky
3. jsem lev
4. mám o 5 let mladší sestru
5. jsem praštěná, přátelská, ukecaná, věčně vysmátá
6. 9let jsem hrála volejbal, momentálně hraji florbal a dělám požární sport
7. mám operované koleno
8. Strašně mě baví číst, pléct náramky a běhat
9. Jsem sama se sebou spokojená
10. Chtěla bych letět do Rio de Janeira♥

MOJE ODPOVĚDI:
1. Jaký je tvůj nejlepší zážitek z minulého roku?
Zážitek? Těžko říct, prožila jsem jich strašně moc. Ale ráda vzpomínám na adapťák. Z nové třídy se tam stal strašně super kolektiv a toho co jsme tam zažili :3

2. Dáváš přednost létu nebo zimě? Proč?
Rozhodně létu. Je to všechno teplé, veselé, barevné. Jezdím po závodech, fotím, chodím na procházky, jsou prázdniny a jen tak se poflakuji úplně všude kde to jde :)

3. Vyjmenuj 3 osoby, o které bys nechtěla nikdy přijít a napiš důvod.
Jako jednu osobu bych zahrnula celou mojí rodinu. Podpurují mě ve všem co dělám nebo čemu se věnuji. Takže o tyhle lidi bych nechtěla určitě přijít. Dále je to kamarádka, se kterou se znám od školky. Mohu jí říct vše a pochopí mě, mám v ní d§věru a oporu. A v neposlední řadě je to moje babička. Naučila mě píct dort, pléct, háčkovat, píct cukroví a mohu jí říct vše ohledně kluků a všeho, co mě trápí.

4. Nejoblíbenější knížka?
Přečetla jsem už hodně knížek a zatím nedokážu posoudit, jaká se mi líbila nejvíce. Asi kniha od Lenky Lanczové Čas něhy. K této knize se vracím strašně ráda :))

5. Názor na rasismus?
Nejsem toho zastáncem. Pokud vidím ten černý humor, tak ano zasměji se, ale že bych ho vyhledávala to ne. Taky se mi nelíbí, jak dřív byli černí lidé považováni za otroky jenom proto, že byli černí. Ten film se mi vůbec nelíbil, bylo to o černých otrokách. Zažalovala bych je za ten film.

6. Angličtina x němčina, Proč?
Jelikož studuji jazyky a oba dva ve škole mám, tak je to těžký. Ale asi bych volila angličtinu. Mám ji od 3. třídy. Můžu říct, že se dokážu i domluvit. Je to takový klasický jazyk a když se potřebuji něco naučit, tak mi to jde i rychle do hlavy :)

7. Kam bys jela radši na dovolenou? Na jih za sluníčkem nebo na sever za přírodou?
Rozhodně na sever za přírodou. U moře jsem byla jednou a lituji těch peněz. Mám ráda přírodu, protože se tam mohu procházet a nebude mi ohromný teplo jako někde na jihu -_- :D

8. Fotbal x hokej, Proč?
Jéžiši, to mi snad Sebian udělala schválně! :D Miluji sport a tady mezi těma dvěma se nedá vybrat. Přes léto sleduji fotbal a přes zimu zase hokej. Táta hrával fotbal i hokej, takže jsem byla k vedená k oběma sportům, nemohu se rozhodnout..

9. Které narozeniny sis nejvíc užila?
Vůbec nevím. Ty svoje nějak extra neslavím. Jen v rodinném kruhu. Každé narozeniny mají něco do sebe, na minulé narozeniny jsem dostala Notebook, tak asi ty :)

10. Z jakého dárku v životě jsi měla největší radost?
Když jsem byla malá, dostala jsem křečka, tak asi z toho. Ale ta potvora, mi druhý den hnedka utekla :D Ale měla jsem z něj vážně radost :)

OTÁZKY PRO NOMINOVANÉ:
1. Jak jsi se dostala k blogu a k blogování?
2. Nejoblíbenější písnička a proč?
3. Děláš nějaký sport, který?
4. Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá a čím chceš být teď?
5. Máš ráda české filmy nebo dáváš přednost těm zahraničním?
6. V jakých zemích už jsi byla?
7. Jak to vidíš se svým blogem do budoucna, když ti bude táhnout na dvacet?
8. Jsi jedináček, nebo máš sourozence? Má to nějaké výhody?
9. Co škola, baví tě učení? Střední nebo ZŠ?
10. Jaké články na blogách máš nejraději?

NOMINOVANÍ JSOU:


22_02_2014 - Nový život?

22. února 2014 v 22:23 | Peťul |  Deníček
Že by se můj život změnil? Těžko říct. Do teď byl možná pořád stejný, ale od teď se trošku víc změní.
Jedna změna nastává v tom, že nám zase změnili rozvrh, takže se mi zase komplet přemoházely hodiny. Taky zase začínám chodit na doučování z matematiky, protože tento předmět si snad nikdy dávat nebudu. Domů budu jezdit co nejdřív a ve městě, kde mám školu, se pokud možno budu vyskytovat co nejméně.
Dále jsem se v pátek na tréninku dozvěděla, že jedna holka, která s náma běhá v týmu, tak otěhotněla. Všichni okolo nás to věděli a my se to dozvěděly jako poslední. Proč ne, že jo. Ono to tak prostě funguje, že si v týmu neříkáš ty podstatné věci. Ve vesnici, za kterou běhá bratránek, shánějí holku do týmu. A zrovna na takovou pozici, kterou běhám. Takže jsem se domluvila s bratránkem, aby jim dal vědět a uvidím, jestli mě vemou. Takže to vypadá, že budu běhat za dva týmu, pokud se s tím naším něco stane..
Další změna je v tom, že bratránek si mě vzal do parády. Udělá prej ze mě nejrychlejší proudařku. Dneska jsme byli poprvé běhat. On chodí už dýl, ale mě dneska vzal sebou. Myslela jsem, že se mnou bude mít trošku soucit, ale né, on si běžel svým tempem trasou dlouhou 2km. Ale ustála jsem to a běžela mu po celou dobu po jeho boku. Takže jsme se ani jednou nezastavili, což teda koukám, protože já a moje fyzička :DD Zítra vyrážíme znovu. Potom přes týden budu muset běhat sama. Potom až se trochu vyběhám budeme jezdit do posilovny a pak trénovat venku.
Dále cvičím tu výzvu na břicho. Docela to pomáhá, už jsem přes pas zhubla 2 cm, což teda čumím. Břicho cejtím, že je zpevněné a lehy sedy jsou pro mě brnkačkou. Po cvičení se cítím teď lépe.

Máte taky nějaké změny v životě? :)

Storm legíny

21. února 2014 v 19:51 | Peťul
Další článek do rubriky Fashion.
Tentokrát bych vám chtěla představit Stor legíny, v překladu bouřkové legíny. Po různých obchodech jsem se snažila sehnat nějaké legíny. Ale nikde jsem žádné nenašla. Tak jsem musela hledat na internetu. Jako první mě napadla stránka wayfarer.cz. Na této stránce už jsem několikrát nakupovala, náramky, opasky a teď i legíny. Legíny jsem objednávala ve středu večer a v pátek mi dorazily.
Legíny jsou ze "silonového" materiálu. Velikost mají dostupnou jenom jednu S/M. Myslela jsem, že mi legíny budou malé, ale jsou krásně elastické, takže jsou mi jak na dýlku tak v obvodu v pase. Jsem s nimi naprosto spokojena. Dokonce i cena byla pohodová 250,-


20_02_2014

20. února 2014 v 19:33 | Peťul |  Deníček
Po delší době zase deníček.
Tak ve škole pohoda. Pětku z češtiny jsem si opravila na dvojku, takže ta pětka se mi nezapočítala do klasifikace. Z matiky jsou dostala trojku, z ekonomiky jedničku a z němčiny také jedničku. Spokojenost nade vše. Ještě zítra se dozvím výsledky z literatury a budu spokojená. Příští pondělí sice píšeme z angličtiny, ale té se nebojím. Nesmím, jinak zazmatkuji a pokazím to. Jedničky z němčiny mi ale skončí. Vrací se naše bývalá němčinářka a u ní budu ráda za trojky. Je strašná, strašně namyšlená, ponižuje ostatní a stejně nic nenaučí.


Zítra jedeme s holkama na zábavu. Strašně se těším, naposled jsem byla v listopadu, pokud nepočítám ples. V sobotu jdu sloužit na karneval a v neděli se mknu na učení. Musím se začít učit slovíčka a měla bych se podíval na němčinu. Doufám, že si o víkendu taky utrhnu trochu času pro knížky nebo pro pletení náramku. Strašně dlouho už jsem si nedělala nic pro sebe. A co plánujete vy na víkend? :)

Staré pověsti české

19. února 2014 v 21:51 | Peťul |  Knihy
Autor: Alois Jirásek
Rok vydání: 1964

O čem kniha je:
Určitě už jste někdo o této sbírce pověstí slyšel. Já to dostala jako povinnou četbu k maturitě. Jinak jsem to četla už na základce, ale abych oživila paměť, tak jsem si to přečetla znovu. Jsou tam pověsti O Krokovi a jeho dcerách, O Libuši, Dívčí válka, Boží soud.. A další. Já si vybrala pověst o Libuši. Libuše byla jedna z Krokových dcer. Jako kdysi Krok, tak i Libuše rozsuzovala lidi. Jednou k ní přišli Starý muž a mladý muž. Libuše rozsoudila ve prospěch mladého muže. Starý muž se rozhněval a prohlásil, že žena má dlouhé vlasy, ale krátký rozum. A tak Libuše prohlásila, že ať si lid zvolí svého vévody a ona si ho pak vezme za muže. A tak druhý den dala svého koně poslům a řekla, že u kterého muže se kůň zastaví a zařehtá, ten bude jejím mužem. A tak se vydali na nedaleké pole, kde oral Přemysl Oráč..

Můj názor:
Jak už jsem řekla, tohle byla jedna ze sbírek, kterou mám povinnou k maturitě. Bavilo mě to, ale občas jsem si to musela přečíst dvakrát, abych vůbec pochopila význam. Jinak kniha je pěkně zpracovaná a hodnotím ji kladně. Ale občas jsem měla problém rozumět nějakému slovu.

Vyhodnocení kontroly Affs

19. února 2014 v 18:37 | Peťul
Vážně nestačím valit oči, kolik se vás zapsalo. Na to kolik mám affs, se vás zapsalo málo. Chápu, některé blogy mají pozastaveno, ale některé na blog už neřišly měsíc a nedaly mi ani vědět...
Z 16 blogů, se jich zapsalo pouze 7.

Zapsali se a nechávám:

Nezapsali se a přesto nechávám:
= vaše blogy mám ráda a nechci je ztratit

Nezapsali se a mažu:
= je mi líto, ale byly jste málo aktivní na blogu (vím, že to není povinnost), ale nedaly jste dlouho vědět a málo jste obíhaly..

Mají pozastaveno, tudíž nechávám:

Nová affs:


Návštěvnost 10.2.2014 - 16.2.2014

18. února 2014 v 22:28 | Peťul
Navstevnost za minuly tyden (10.2. 2014 - 16.2. 2014) je:
Pondeli: 30
Utery: 28
Streda: 41
Ctvrtek: 29
Patek: 9
Sobota: 29
Nedele: 33

Celkem: 199

One Moment

17. února 2014 v 20:46 | Peťul
Psalo se září roku 2013. Vyjely jsme s holkama do vedlejší vesnice na pouťovou zábavu. Seděly jsme u stolu a já se podívala ke vchodu. Objevil se tam jeden kluk od nás s nějakým kamarádem. Ten kamarád mě zaujal hned na první pohled a ani ve snu by mě nenapadlo, že bych se s ním mohla seznámit. Když měla kapela pauzu, tak jsme s holkama vyšly na čerstvý vzduch. Po chvilce přišel ten kluk od nás - M. - pozdravil nás a zůstal tam s námi. Docela jsme čuměly, protože to bylo úplně poprvé co se s náma bavil. V patách mu šel ten hezký kamarád. Představil nás a troufám si říct, že jsme si padli vzájemně do oka. Budeme mu říkat Č. Kluci nás vzali na vodku s džusem a potom jsme šli tancovat. Taky jsem se dozvěděla, že Č. chodí do třeťáku na stejnou školu jako já. Kluci zbytek večera strávili s náma. Seděli s náma u stolu a chudák Č. málem kvůli mně dostal přes tlamu, protože můj kamarád si myslel, že mi nějakým způsobem ublíží. M. a Č. mě připravili o náramky. Zvláště Č. mi vzal náramek s nápisem Big shock, kterej miluji. Potom už jsme musely odjet.

Po celé dva týdny, které uplynuly do další zábavy jsme se ve škole potkali asi tak 2x. Ale vzájemně jsme se neviděli. Den před zábavou mi napsal, jestli na tu zábavu pojedu. Napsal mi ráno a psali jsme si poce celý den. Zábavu ve Stud. jsem si představovala trochu jinak. S klukama jsme tancovali a když jsme někde stála sama, jeden z nich za mnou vždycky přišel. Přišel i Č. a chtěl se mnou tancovat, ale jelikož zrovna nehráli, tak nic :D

Než došlo k další zábavě hodně jsme si psali. Buď jsem mu napsala já, nebo mi napsal on. Vždy když mi napsal "čus :)", tak jsem se celá zachvěla radostí a psaní s ním bylo skvělé. Psali jsme si 5 hodin vtahu a pořád jsme se měli o čem bavit. Bylo to neskutečné. Ve škole jsme se zdravili a všechno bylo fajn. Pak se ale stal nějaký zkrat. Když jsme se viděli, tak se na mě jenom díval a když jsem ho pozdravila, tak mi neodpověděl a jenom koukal. Nevěděla jsem na čem jsem. A tak jsem ho dále nezdravila. Dále jsem si začala psát s M.

Na další zábavě v Lip. jsme tancovaly kousek od kluků. Kluci tam byli se svojí partou a my s holkama spolu. Při tancování se najednou Č. ke mně naklonil a řekl:" Ty mě ani nepozdravíš?" a já:"já nejsem ta, co nezdraví" a on se odtáhl. Po zbytek večera jsem to neřešila a užívala si zábavy s kamarádkami. Když jsem šla na čerstvý vzduch, potkala jsem se s ním ve dvěřích, chytl mě za ruku a zeptal se:" ty už jedeš domů?" podívala jsem se mu do očí a odpověděla, že ne. Potom hráli ploužáky, ale přišel pro mě M. protancovali jsme jich hodně a stalo se něco, co se stát nemělo. Dali jsme si s M. pusu. Prostě se to stalo, ani nevím jak. Kousek od nás tancoval Č. s nějakou holkou a líbali se..

Hned v pondělí jsem ho ve škole pozdravila, ale neodpověděl mi. A tak jsem mu zase napsala na fb, co to mělo znamenat. Omluvil se mi, že byl mimo, a že mě by pozdravil kdykoliv. Že takovou frajerku jako jsem já, by byl hřích nepozdravit. A tak jsme se ve škole zdravili při každé příležitosti. Bavili jsme se spolu a koukali po sobě.

Při další akci v Lip. u mě spala spolužačka. Na zábavě jsme tancovaly a přišli na zánama kluci, stoupli si okolo mě, a já je seznámila s kamarádkou. Dopadlo to ale jinak než jsem si myslela. Řekla bych, že Č. se do kamarádky zakoukal. Přišli na řadu ploužáky a já je zase prontancovala s M. Tentokrát k žádné puse nedošlo, ale Č. tam tancoval zase s jinou borkou a líbal s ní. Zase.. S kamarádkou si začali psát na FB a pokaždé, když jsem viděla kamarádčiny zprávy na Fb, tak mě zamrazilo u srdce. Pořád si psali, zdravili se ve škole a já poznala, že z jeho strany jde o něco víc. Když byl u nás na škole poslední den před Vánocemi, tak jsme měli turnaj v hale. Já tam šla a nevšimla jsem si ho. On přišel a klepnul mi na rameno a řek ahoj, abych si ho všimla. Strašně mě potěšil O:)

O vánočních prázdninách přijel k nám na rybárnu. Myslela jsem, že zblázním. Přijel pro svoje rodiče, a tak já měla čest je poznat. Začali jsme tam spolu plánovat společný Silvestr, ale ze Silvestra sešlo. Před Silvestrem jsme také měli jet spolu do Vaňkovky nakupovat, ale já odmítla. Teď si uvědomuji, že to byla chyba, ale prostě to tak asi mělo být. Věřím, že třeba někdy spolu nakupovat pojedeme :)

Od Silvestra jsme si takřka nepsali. Za tu dobu jsme se ve škole asi jen jednou nebo dvakrát pozdravili. Přestala jsem ho zdravit. Neptejte se mě proč, protože na tuhle otázku se sama sebe ptám pořád, a nemohu najít odpověď. Ten pocit, když ho potkáte na chodbě a koukáte do mobilu, jakože ho nevidíte. Vážně nevím proč to dělám, vím, že jsem úplně blbá a chovám se jako dítě. Sice mi bude 16, ale v tomhle jsem vážně jako dítě. Jsem úplně poprvé zamilovaná a nějak mi to nejde. Taky jde o princip jsem s ním a s M. měla jít na bowling. Jde tu ale o to, že mě pozval M. a Č. pozval spolužačku. Jenomže pravda je asi tkaová, že M. je do mě zamilovaný a Č. mu vyklízí cestu. Dnes jsem šla do schodů a on šel ze schodů. Mohl mi vyhnout, ale schválně šel naproti mě. A tak jsem uhla já. Celou dobu se na mě díval a čekal, jestli pozdravím a já blbá nic. Každopádně v pátek je zábava a on tam asi bude, tak uvidíme, jak se to vyvrbí..

Je to strášně dlouhý článek, ale toto je blog a já to potřebovala někam napsat. Ten kdo si to přečte úplně celé, má u mě respekt! :)


Můj Valentýnský den

16. února 2014 v 13:06 | Peťul |  Deníček
Nazdárek. V tomhle článku vám napíšu jaký já jsem měla Valentýnský den.

Dopoledne jsem byla normálně ve škole, jako snad každý z nás. Přišla jsem domů a začala jsem vysávat celý byt. Kolem 17:30 dorazila sestřenice, aby mě učesala na ples. Ano, já strávila Valentýna na plese. Česala i mámu a sestře žehlila vlasy. Potom byl čas se převléct do šatů a vyrazit. Když jsem dorazila před náš kulturák, tak jsem se tam setkala s kamarádkou a potom čekala na T. a F., abych jim dala lístky. Na jednu stranu to byl ten nejlepší ples, ale na druhou stranu zase ten nejhorší ples. Já jim jak blbá zamluvím 12 lístků, stůl pro 12 lidí, abych tam seděla sama s kámoškou. Už nikdy víc. Děcka ze základky měly krásné vystoupení. Deváťáci měli takové romantické předtančení. Jinak potkala jsem se tam s lidma, se kterýma jsem se hodně dlouho neviděla. Bylo to strašně fajn. Taky jsem se poprvé pořádně potýkala s alkoholem. To víte, lidé, kteří vás dlouho neviděli a hned by vás zvali na panáka. Vypila jsem toho celkem dost, ale pořád jsem byla střízlivá a nic mi nebylo. Až teda ráno, to jsem měla mírnej bolehlav. Ale vlastně celý večer jsem nezůstala nikde dlouho stát. Chvíli jsem byla tam s těma, potom zase s jinýma a pořád jsem byla někde v trapu. Jinak to byl vážně dobrý ples! :)
A jaký byl váš Valentýnský den? :)


účes, který mi dělala sestřena. Byla jsem s ním hodně spokojená! :)
Téma týdne - STÁŘÍ

15. února 2014 v 13:48 | Peťul |  Téma týdne
Můj první článek Téma týdne.

STÁŘÍ
Když se řekne stáří, tak mně osobně se ježí všechny chlupy na těle. Zrovna teď mám takový ten zlatý věk svého života. Za půl roku mi bude 16 let, jsem bláznivá, společenká, užívám života, co víc si přát. Když si ale uvědomím, že mi za dva a půl roku bude 18 let, už mě ta sranda celkem přechází. Život utíká tak strašně rychle. Nechci být stará, chci se seknout tak v 18 ti letech a dál už nestárnout. Ale bohužel, chtít je jen vlastnost. Nechci za chvíli dodělat střední školu a jít pracovat nebo pokračovat dál ve studiu. Už mi bude přes dvacet let a už si budu připadat staře. Nemůžu zestárnout, když jsem v tomhle životě ještě pořádně nic nedokázala. KDyž si tak představím, tak za deset let budu mít děti, potom budu babička, prababička a můj život se chýlí ke konci. Vlastně se strašně bojím smrti. Nevím, co bude dál a tak. Vlastně nemám ani lásku, se kterou bych ty děti měla, leda bych byla hermafrodit :D Proč ne, že? Každopádně jsem na svoje stáří hodně zvědává. A co vy a vaše stáří? :)

13_02_2014

13. února 2014 v 17:02 | Peťul |  Deníček
Zdravím :)
Konečně čtvrtek. Tento týden se dal zvládnout, až na dva testy. Vážně jsem se předvedla. Z matematiky 4 a z češtiny 5. Vlastně z těhle dvou testů to nedopadlo skoro nikomu dobře. Matematika byla nečekaná a čeština dost těžká. Věřím, že si to zpravím.
Zítra už konečně pátek. Sice mě čeká test z němčiny, ale na ten si věřím. Odpoledne potom přijede sestřenice a bude mě česat. A večer půjdu na ples. Základka u nás pořádá tradiční školní ples. Samozřejmě tam budu. Děcka z devítky budou mít předtančení. Beru kameru a všechno budu točit. Třeba to potom hodím na YT.

Dneska ráno jsem jela s kamarádkou autem. Takže jsem si mohla trošku přispat. Bylo fajn jet po dlouhé době zase autem. Autobusy už mě unavují, koho taky ne, že :D Řekla bych, že už je jaro. Chodím ve Vanskách, nosím sluneční brýle, ptáci zpívají, nebe je modré a slunce svítí. Je to skvělé! :)

Čtvrtky máme matiku na učebně 69. Tu učebnu naše třída úplně miluje a už jen díky tomu číslu :D Lavice tam jsou jako na seminářích na vysokých školách. Jsou po čtyřech a jakože do schodů. Ta třída je prostě skvělá. Aleš se chtěl fotit. Tak mám fotku s Aldem a Natkou :)

11_02_2014

11. února 2014 v 21:52 | Peťul |  Deníček
Dnes prošel můj blog takovou větší rekonstrukcí. Změnila jsem dess, menu, udělala kontrolu affs, přidala další kolo SONK. Prostě to začala tím, že změním dess a pak to jelo. Ještě budu přidávat nějaké rubriky. Jinak s tímto vzhledem blogu jsem spokojená. Je to velké, snad přehledné a takové jednoduché. Nejvíce jsem šťastná obrázku nad stránkou. Dum spiro, spero. Dokud dýchám, doufám. Nejkrásnější <33


Dnes jsem také po dlouhé době byla na tréninku. Trenérka tam dneska nebyla, a celkově nás tam bylo málo. Ale její asistentka nám dala pořádna zabrat. Jely jsme tři série stylu: 3 kolečka, 50 přeskoků přes švihadlo, 3 kolečka, 50 přeskoků přes švihadlo, 3 kolečka, 50 přeskoků přes švihadlo. Dále jsme běhaly rychlostní běhy a nakonec jsme hrály proti sobě. Holky mě 3x bouchly přes prst, takže mám krásnou modřinu :D

Také jsem měla jít dneska na bowling. Napsal mi kamarád, jestli nechci jít. Spolužačce zase napsal druhý kamarád také o bowlingu. jenomže to mělo být všechno jinak. Odmítla jsem, protože jsem měla trénink a také jsem odmítla z principu. No prostě to necháme být a bude to :)

Kontrola Affs

11. února 2014 v 21:40 | Peťul
Dělám menší rekonstrukci blogu, tak potřebuju vědět, kolik affs na můj blog vlastně chodí.
Nejsem zastáncem kontrol, ale když je ta rekonstrukce. Některá affs ke mně totiž moc nechodí a to mě mrzí..

Pokud chceš být nadále moje affs:
*přezdívka
*blog

Pokud nejsi affs a chceš být:
*Přezdívka
*Blog
*Proč chceš být affs

Kontrola trvá do 19.2.2014

3.kolo SONK

11. února 2014 v 16:17 | Peťul

Tak dneska nám začíná 3.kolo soutěže o nejlepší knihu.
Postoupily 4 soutěžící.
V příštím kole vypadne opět jedna soutěžící s nejmenším počtem hlasů.
Zase budete hlasovat svými hlasy o tom, kdo postoupí do 4.kola SONK
Toto kolo potrvá do úterý 18.2.2014


30 ti denní výzva

10. února 2014 v 18:40 | Peťul |  Tipy
Určitě jste to viděli na FB. Obrázky 30 ti denní výzvy. Viděla jsem fotky nějakých holek před a po. Docela mě zaujalo, jaký to byl pokrok. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit? Dnes jsem to oznámila mámě a ta řekla, že do toho půjde se mnou. Každopádně na začátku si změřím obdov břicha a vyotím si ho, po 30 ti dnech se vyfotím a změřím znovu a uvíme, jestli se něco změnilo. Pokud by chtěl někdo do toho jít se mnou, budu jedině ráda! Pojďme to aspoň vyzkoušet, za blbých 30dní nic nedáme :))Tak co myslíte, bude vidět nějaký pokrok už po 30ti dnech? :)

Klikněte na fotky a zobrazí se vám v lepší velikosti :)