Květen 2016

25_05_2016

25. května 2016 v 18:17 | Petra |  Deníček
Nazdárek :)
Po hodně dlouhé době zase článek do Deníčku.
Abych řekla pravdu, mám zase to svoje období, kd yse mi absolutně nic nechce. Nechce se mi jít běheat, nechce se mi jít ven, nechce se mi psát na blog, nechce se mi nic. Upřímně doufám, že mě to brzy přejde.
Jak už jsem tu dřív psala, tak jem byla před 2 týdny ve Švýcarsku. Bylo to tam super a hodně jsem toho nafotila. Ale o tom v dalším článku.
Momentálně mám druý týden praxi. Je to super a baví mě to. Jsem tam s kamarádkou, takže občas děláme i spolu. Každopádně už jsem si vyzkoušela tolik zajímavých věcí a co nestihnu teď, tak přijdu dodělat o prázdninách, kdy ve firmě budu na brigádě.


Po dlouhé době jsem se zase vrátila ke čtení. Napůjčila jsem si knížky v knihovně a když mám chuť, tak si něco přečtu.
Zatím jsem přečetla Příliš mnoho Kateřin a Selekci. Obojí bylo velmi dobré a bavilo mě to :)Praha

4. května 2016 v 14:32 | Petra |  Fotografie


Poprvé na gynekologii

2. května 2016 v 14:56 | Petra |  Deníček
Gynekologie. Název, při kterém jde mráz po zádech většině holek, kde tam ještě nebyly. Představa, že se nám tam bude někdo neznámý "šťourat", stojí za zamyšlení. I já nad tím hodně přemýšlela. Už od 15 mě tam moje doktorka posílala, že bych měla zajít na prolídku. Ale proč bych, ještě k tomu dobrovolně, tam lezla, když jsem neměla žádné problémy. Ovšem to se minulý týden změnilo...

V pondělí večer jsem zjistila, že se mi v rozkroku dělá malá bulka. Nijak jsem to neřešila, protože jsem si myslela, že je to uzlina, které mívám běžně. Jenomže v úterý se mi už obličej křivil bolestí při každém kroku. Bulka ale neotekla, tak jsem to nechala být. Ve středu večer jsem si všimla, že se mi ta bulka zvětšila a místo kolem ní pekelně zrudlo a oteklo. Druhý den jsem nešla do školy, ale za svojí doktorkou. Ta mi ihned napsala žádanku na gynekologii jako akutní případ.


V ten den mě mamka objednala ještě ke své doktorce a druhý den ráno jsme jely na gynekologii. Při prvním pohledu na čekárnu bylo až vtipné, že zde není žádný muž, nýbrž pouze ženy. Sestra nám oznámila, že paní doktorka tam není, že je tam pan doktor. To mě trošku znejistilo. Přece jenom když už se mi tam má někdo dívat, bylo by pro mě příjemnější, kdyby to byla žena.
Když jsem vešla do ordinace pan doktor se na mě podíval a hned věděl, že já jsem ten objednaný akutní případ. Už na první pohled bylo vidět, že je ten doktor sympaťák a srandista. Seznámení proběhlo v pohodě, ptal se mě kde studuji, co dělám za sport. Pak mě poslal do kabinky, abych se svlékla. Až samotnou mě překvapilo, že jsem nebyla vůbec nervózní a brala jsem to automaticky. Když to doktor uviděl jen řekl "Ty vole, to je zánět jako kráva. Kdybyste přišla až v pondělí, tak už by to bylo na řezání". Ano, přesně takhle to řekl. Udělal mi ještě kontrolní prohlídku. Pořád se mě vyptával, jestli mě to nebolí. Po skončení prohlídky jsem se šla převléct a on mi mezitím napsal recept na prášky a řekl, že za týden mě chce vidět. U sestry jsem si pak nechala založit kartu a objednala na pátek.

Momentálně jsem doma a beru 11 prášků denně. Každopádně mi vůbec nevadí, že můj gynekolog je chlap.
Takže holky, nemějte vůbec žádnou trému, protože to opravdu nic není :)
A jaká byla vaše první návštěva u gynekologa?