Srpen 2017

Adršpašské a Teplické skály

29. srpna 2017 v 18:53 | Petra |  Výlety
Zdravíčko.
Poslední srpnový víkend jsem se s příteleme vydala na první naši společnou dovolenou a to do Adršpachu. Strašně se mi líbí ty skály a celkově ta příroda, tak jsem tam chtěla jet. Vyjeli jsme v pátek kolem 10 hodiny a můžu Vám říct, že pokud v nejbližší době pojedete podobný směr, tak se rozhodně vyhněte Náchodu. Hodinový průjezd městem, kde hlavní tah je pouze jednosměrný, katastrofa. Do hotelu, který jsme měli v Polici nad Metují, jsme dorazili cca v 14:30. Celí hladoví jsme okamžitě požádali o jídlo. Hotel Ostaš měl tři hvězdičky, tak jsem čekala něco přijatelného. Bohužel jsem ale byla zklamaná. V pokoji každá postel úplně jiná, postříkaný roh místnosti od něčeho co vypadalo jako semeno, prokopnuté dveře v koupelně, stará miniaturní televize. Cena byla 370,-/noc i se snídaní. Obědy a večeře jsme si museli platit zvlášť. Hotel jsme ale měli čistě jen na přespání, takže to bylo v pohodě. Co se týče jídla, tak vařili fakt dobře.

Po jídle jsme odjeli do Adršpachu, kde jsme si vyšlápli Křížovou cestu. Neskutečný pohled na okolí! Tato trasa měla cca 3 km a podél výstupu nás doprovázely obrázky svatých.

V sobotu jsme po snídani ihned vyrazili do Teplic n./Metují na vlak. Přejeli jsme do Janovic a odtud navštívili Teplické skály a poté se přesunuli do Adršpašských skal. Za celý orkuh jsme ušli cca 16,5 km, takže docela mazec. Víc se mi ale líbily ty Teplické skály. V Adršpašských bylo plno schodů a díky tomu velké fronty a plno lidí. Jediné mínus je to, že nikde není záchod nebo nějaké občerstvení. Docela jsem to postrádala, hlavně teda ten záchod :D
Unešená jsem ale byla z jezera. Úžasná voda a ta barva! No neskutečné!

V neděli jsme v Polici navštívili muzeum Merkur, kde měli úžasnou výstavu vlaků a staveb! Pokud tam budete mít cestu určitě doporučuji! A potom jsme jeli do ZOO do Dvora Králového, ale o tom v dalším článku :)