Říjen 2017

DIY - Věnec na Dušičky

31. října 2017 v 16:27 | Petra |  DIY
Zdravím.
Blíží se nám Dušičky a já Vám přináším návod, jak si takový věnec vyrobit. Podle mě jsou věnce k prodeji hodně předražen, proto už si několikátý rok vyrábím svoje doma. Stojí to sice čas a i trochu peněz, ale můžu si sama rozhodnout, co si tam dám.
Myslím, že se DIY bude určitě někomu hodit.Zámek NOVÉ HRADY a LITOMYŠL

30. října 2017 v 20:34 | Petra |  Výlety
Zdravím.
V sobotu ráno jsme se s přítelem vydali na náš víkendový pobyt k Litomyšli. Pobyt jsem koupila na slevomat.cz.
Kousek od vesnice Zderaz, kde jsme bydleli, v Širokém Dole se konala největší soutěž v Česku a na Slovensku v požárním útoku. Jelikož se hasičině oba věnujeme, na soutěž jsme se zastavili podívat. Po promrznutí a zmoknutí jsme vyrazili k místu bydlení. Vesnička Zderaz, ve které jsme bydleli, poskytuje ubytování v hotelu Renospond. Ten se nachází kousíček od vesničky na samotě. Před hotelem je koupaliště.
(zdroj: renospond.cz)

Byli jsme ubytováni v útulném pokojíčku. Ubytování bylo parádní. Krásná koupelna, menší ložnice. Pobyt jsme měli s polopenzí a nějaké masáže k tomu. K večeři jsme měli výběr ze dvou hlavních chodů. Na snídani byly švédské stoly. Masáže jsme měli v neděli.

V sobotu po příjezdu jsme rychle odjeli do Nových Hradů na prohlídku zámku. Přijeli jsme velice na knop. Prohlídka začínala v 16:00 a my v 15:58 přijeli na parkoviště. Naštěstí jsme to stihli včas. Ze samotného zámku jsem nebyla sice zklamaná, ale čekala jsem od toho víc. Na první pohled šlo vidět, že zámek není ve státním majetku. I tak, ale prohlídka byla velice zajímavá. Tento hrad ale doporučuji navštívit v létě nebo na jaře.
Bohužel z tohoto zámku nemám více fotek. Skoro se tam nedalo fotit.

V neděli jsme po obědě zavítali na zámek do Litomyšle. Bohužel, jak všichni víte v neděli bylo snad nejhorší počasí v tomhle roce. Všude spadané stromy, pršelo a bohužel i tohle počasí nás provázelo na cestě do zámku. Zima byla neuvěřitelná, ale i tak jsem na prohlídku zámku šli. Vybrali jsem si kratší trasu, protože jsem zapomněli, že se přesunoval čas.
Upřímně jsem z Litomyšle byla více nadšená než z Nových Hradů. Prohlídka byla naprosto skvělá, stejně tak paní průvodkyně. Vítr nám jednou vyhodil pojistky a už to vypadalo, že prohlídku budeme mít ve tmě. Nakonec vše dobře dopadlo a pojistky byly nahozeny.


DO VODY - Paula Hawkins

27. října 2017 v 16:00 | Petra |  Knihy

Autor: Paula Hawkins
Rok vydání: 2017
Počet stran: 416

Jak jsem se ke knize dostala:
Knihu jsem si nejprve půjčila v knihovně. Bohužel jsem ale potom odjela a na knihu úplně zapomněla. Pak jsem si ji koupila v knihkupectví. Na první pohled mě zaujala její obálka a potom nálepka Bestseller. Věděla jsem, že je kniha od autorky knihy Dívky ve vlaku. Tu jsem ale bohužel nečetla, ale tohle byla její novinka. Prostě jsem ji musela mít.

O čem kniha je:
Celá kniha se zabývá tajemstvím Tůně tonoucích a úmrtím několika žen. Kniha je rozdělena na malinké "kapitoly". Co "kapitola", to jedna postava. Postav se tam pohybuje opravdu hodně a v každá popisuje svoje pocity. Je to o tom, jak se cítí dcera mrtvé Nell Abottové, sestra mrtvé, ale také vystupují na povrch nečekané informace. V knize se objevují úryvky i z jiné knihy, kterou psala jedna z mrtvých.

Moje hodnocení:
Ze začátku jsem se v knize docela ztrácela. Co kapitola, to jiná postava a špatně jsem se orientovala, kdo je jaká postava a kdo ke komu vlastně patří. Potom jsem se do knihy začetla a strašně mě bavila. Nemohla jsem se odtrhnout, protože kniha je napívaná až do konce. Je tam tolik podezření, kdo by mohl být vrahem, ale nakonec je to někdo, od koho bych to fakt nečekala. Nedivím se, že knihy této autorky jsou tolik populární.

Cena:
Já knihu koupila za 379,-- v Knihkupectví Trojan. Vy ji ale můžete sehnat levněji. Pochybuji ale, že se dostane pod 300,--, jelikož je to letošní novinka. Rozhodně ale stojí za přečtení!

Nejlevněji knihu najdete na srovname.cz
Další bestsellery podobné této knize nebo další knihy od Pauly Hawkins najdete na megaknihy.cz

Podzim 2017

24. října 2017 v 22:37 | Petra |  FotografieČerná pleťová maska Pilaten

20. října 2017 v 8:51 | Petra |  Tipy
Dnes Vám přináším recenzi na pleťovou masku Pilaten.
Určitě už o ní každý slyšel a hodně z Vás určitě vidělo videa na FB. Abych pravdu řekla, dřív jsem této masce vůbec nevěřila. Všelijaké názory, jak maska vytáhne póry a pleť po ní máte čistou, to jsem si myslela, že je jen tah, jak donutit zákazníky, aby si produkt koupili. Spolužačka si tuto masku koupila z Aliexpressu a přišla ji nějaká šedá maska, která vůbec nefungovala. Moje sestra to stejné. Přestala jsem něčemu takovému věřit. Ještě když jsem viděla cenu, chtělo se mi brečet.


Mám tě ráda, ale...

18. října 2017 v 9:54 | Petra |  Téma týdne

Mám tě ráda, ale ....


... ale jen jako kamaráda.
Určitě to každý zná. Ať už ze života nebo ze sociálních sítí. Je to čímdál častější téma. Na facebooku můžete vidět obrázky, které jsou na motivy FRIENDZONE. A o tom bude dnešní téma týdne.

Nevím, jestli je to móda nebo nevím co, ale poslední dobou se čím dál víc setkávám s obráky na téma friendzone. Většinou se v ní nachází spíše kluci než holky. Holka tráví s klukem veškerý čas, svěřuje se mu se vším a pak když už se kluk konečně odhodlá holce říct, co k ní vlastně cítí, uslší tu strašnou větu

mám tě ráda, ale jen jako kamaráda.

Tato věta dokáže kluka dostat na samotné dno. Cítí se zklamaný, ztratí sebevědomí, protože holky ho berou jen jako kamaráda, kterému můžou říct vše.
Ani sama nedokážu říct, jestli už jsem tohle někomu udělala. Vlastně jo. Trávila jsem s klukem čas na faebooku, když mohl přijel za mnou, ale já ho brala jen jako kamaráda. Ani jsem nechtěla, aby ke mně cítil něco víc. Bohužel se ale tak stalo. Potom bylo velice těžké říct mu, že vztahem bych ztratila skvělého kamaráda. Nějaký čas jsme se spolu nebavili, ale teď můžu říct, že spolu zase normálně komunikujeme. Jsme pořád kamarádi, i když každý z nás už má svůj vlastní vztah.


A co vy? Máte svojí vlastní zkušenost s Friendzone nebo si pod tématem Mám tě ráda, ale... představujete něco jiného? Čekám na Vaše příběhy dole v komentáři!

Mějte se krásně.
Petra

Podzimní GIVEAWAY!

17. října 2017 v 12:00 | Petra
Jelikož máme podzim, tak já pro Vás připravila menší podzimní GIVEAWAY!

Výherce bude jen jeden! A soutěžíme o produkty, které ocení každá holka!

Co můžete vyhrát:

1. Čtvercová houbička na make-up
2. Červený lak na nehty Golden Rose
3. 60 vteřinový tyrkysový lak na nehty Miss Sporty
4. Balzám na rty s příchutí bílé čokolády


Jak vyhrát:

1. Do komentářů napište, co se Vám nejvíce líbí na podzimu
2. Napsat Váš e-mail, na který Vás v případě výhry budu kontaktovat

Výherce bude pouze jeden!

Každý může napsat pouze jeden komentář.
Jestli ale chcete mít větší šanci na výhru, sdílejte soutěž u sebe na blogu a poté můžete napsat druhý komentář. V komentáři mi napíšete, kde jste soutěž sdíleli (v článku, v menu) a přiložíte odkaz na blog.

SOUTĚŽ KONČÍ 17.11.2017

Vítěze vylosuji přes random.org

15_10_2017

15. října 2017 v 21:30 | Petra |  Deníček
Pěkný večer všem.
Dlouho tu nebylo nic do deníčku a já mám potřebu Vám tolik toho říct a kolik toho připravuji.
Zítra vstávačka ve 4:30. Asi mě hrábne, takhle brzo budu vstávat podruhý v životě. Musím do jihlavské nemocnice na poslední vyšetření, aby mě konečně přijali k PČR. EKG,URL, rentgeny, psychiatr, tohle mě už dělí jen od toho, abych 1.listopadu složila přísahu a 2.listopadu nastoupila na kurz zbraně do Vyškova. Snad to klapne!


Mamča s taťkem byli na víkend v Jižních Čechách, kde jsme jim s přítelem zaplatili wellness pobyt. Měli 20. výročí svatby, tak si to zasloužilo nějaký ten výlet. Jelikož jsem závislá na pohlednicích, sbírám je a posílám různě po světě díky Postcrossingu, tak mi jich máma několik přivezla. Většina jich je se zámkem Hluboká, dva jsou dokonce 3D. Další je ze ZOO Hluboká a jeden s motivam Prahy. Jeden 3D už hned zítra poputuje na Ukrajinu. Je tu někdo, kdo zná Postcrossing? Chystám o tom článek, tak tam Vám ho více přiblížím.

Dále pro Vás připravuji recenzi na knihu DO VODY od Pauly Hawkins, která mě fakt bavila! v několika dalších recenzí Vám představím pleťovou masku Pilaten, která fakt funguje, recenzi na lesk na rty, který budete znát z reklamy a článek o spolupráci se stránkou srovname.cz. Určitě taky chystám nějakou Giveaway o nějaké super věci a v neposlední řadě recenzi na hodinky O'clock a moji antikoncepci Evra. Můžete vidět, že toho pro Vás připravuji hodně, tak snad se těšíte!


Dnes jsem opět vařila bramboračku s houbami. Je to snad moje nejoblíbenější polévka na podzim. Krásně zahřeje a jak chutná! A co víc, chutná celé rodině. Není na ni nic těžkého a je to vážně rychlovka. A z čerstvě nasušených hub je fakt super. Po tom suchu, co bylo v létě, bych opravdu nečekala, že teď na podzim najdete takové množství hub. Krásně se to hledá, ale to čištění a krájení, to už tak super není.

Mějte se krásně!
Petra


Minutový lak na nehty od Miss Sporty

10. října 2017 v 10:22 | Petra |  Kosmetika
Zdravím.
Dnes Vám přináším recenzi na 60 vteřinový lak od Miss Sporty.
Já si nikdy nehty nelakovala, pouze průhledným lakem a to jen výjimečně. Nikdy mě nebavilo čekat kdoví jak dlouho než lak zaschne. Většinou jsem na něco sáhla a lak se mi zničil. Proto jsem u nás v drogerii narazila na lak od Miss Sporty. Měla tam neskutečný výběr barev. Nevěděla jsem, který si vybrat. Co mě ale velice zaujalo, že nátěr uschnul během minuty. Lak jsem si koupila už jen ze zvědavosti, jestli je opravdu 60 vteřinový.

Doma jsem ihned lak vyzkoušela. Byla jsem velice překvapená, že opravdu za minutu byl lak suchý a já ruce mohla normálně používat! Nebyl to žádný reklamní tah. A co víc, stačí jedna vrstva a Vaše nehty vypadají fakt skvěle!
Jak už jsem psala, paní měla několik druhů barev na výběr. Od pastelových barev až po výrazně křiklavé. Já zvolila barvu 109 - tedy lososovou barvu. Určitě si půjdu koupit další, protože jsem s tímto lakem velice spokojena!


A cena? Nevím, jak se ceny laků na nehty pohybují, ale já ho sehnala za úžasných 29 Kč!
Co jsem se ale tak dívala na internetu, tak se cena těchto laků pohybuje mezi 29 - 35 Kč.

Co nosit na podzim?

4. října 2017 v 14:12 | Petra |  Tipy
Zdravím.
Už tu máme podzim a já tu pro Vás mám několik typů co nosit na podzim.
Podle několika typů na internetu jsem se dočetla, že letošnímu podzimu bude vládnout červená barva, sukně a bundy s pořádným kožíškem. Nejenom to Vám ale přináším v dnešním článku.


BÁBOVKY - Radka Třeštíková

1. října 2017 v 14:02 | Petra |  Knihy
Autor: Radka Třeštíková
Rok vydání: 2016
Počet stran: 322

Jak jsem se ke knize dostala:
Na knihu jsem narazila díky sociálním sítím a známým. Hodně lidí ji sdílelo nebo si fotilo její obálku. Narazila jsem taky na profil přímo autorky, kde psala přímo o knize. Co si budeme povídat, jako první většinou čtenáře zaujme název nebo obálka. U mě to bylo obojí. Originální obálka i název. Věděla jsem, že to není čtení pro 15 leté holky (teď nechci nikoho urazit), ale pro zralejší ženy. Neříkám, že jsem nějak extra zralá :D. Hned jak jsem si přečetla o čem kniha je, tak jsem se rozhodla si ji koupit.


O čem kniha je:
Nebudu Vá sem vypisovat celý děj knihy a kazit tak překvapení těm, co knihu třeba ještě nečetli. Pouze naznačím.
V knize se odehrává 12 příběhů 12 žen, ale dohromady jsou příběhy propojeny v jeden velký příběh. Najdete tu příběh milenky, podváděné manželky, matky homosexuála a mnoho dalších.

Moje hodnocení:
Už do prvního příběhu jsem se neskutečně začetla. Kniha se velice dobře čte a každý příběh má něco do sebe. Setkáte se se situacemi, o kterých by se Vám ani nezdálo. Je fajn si přečíst zase něco nového a jinak napsané než ostatní knihy. Za mě je tedy kniha úplně skělá.

Cena:
Já knihu sehnala v místním knihkupectví u nás za 299,-
Viděla jsem ji ale i o dost levněji na internetu. Ceny se většinou pohybují od 208 Kč do 299 Kč.

Knihu Bábovky nejlevněji najdete na srovname.cz