Listopad 2017

SMRTÍCÍ BYZNYS - Hana Hindráková

30. listopadu 2017 v 14:51 | Petra |  Knihy
Autor: Hana Hindráková
Rok vydání: 2017
Počet stran: 207

Jak jsem se ke knize dostala:
O knize jsem neměla vůbec žádné ponětí, dokud mě na databazeknih.cz neoslovila sama autorka knihy. Všimla si, jaký typ knih čtu a knihu mi nabídla. Díky tomu se mezi námi uzavřela spolupráce. Knihu jsem velice ráda uvítala, protože to bylo zase něco jiného na čtení.

O čem kniha je:
Kniha vypráví o zdravotní sestře Elen, která se vydá na rok do Ugandy, kde chce pomáhat v místní nemocnici. Zároveň si myslí, že tak uteče před problémy jejího manželství. Do nemocnice chodí hlavně lidé nakažení malárií Ovšem všechny děti po přísunu léků umírají. Elen to začíná být divné a začíná se o léky zajímat. Sama ovšem neví, do jaké nebezpečné situace se pouští...


Moje hodnocení:
Ze začátku jsem se zalekla názvu knihy. Přece jen je takový drsný. Ovšem po začtení, jsem zase nemohla přestat. Musela jsem knihu dočíst. Je to velice pozoruhodné téma, o kterém se moc nemluví. Po přečtení knihy jsem se velice zamyslela, protože je to téma, které by semělo řešit víc. Při představě, kolik lidí umře jen díky tomu, že Čína vyrábí léky, ve kterých je plno náhražků v podobě jedu na krysy a mnoho dalších, je to neskutečné číslo.
Knihu hodnotilo i plno známých lidí jako Tereza Kostková, Bob Klepl nebo Nela Boudová. Jsem velice ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. Neskutečně moc děkuji autorce Hance Hindrákové, že mě oslovila a poslala mi knihu. Rozhodně stojí za přečtení.

Cena:
Jak už jsem psala, díky spolupráci s Hankou, jsem knihu měla za nákladovou cenu.
Ovšem Vy ji na jejich stránkách seženete za skvělých 199 Kč.

New In: Listopad 2017

27. listopadu 2017 v 16:34 | Petra
Zdravím.
Blíží se zase konec měsíce a já Vám přináším další New In, ale tentokrát za měsíc listopad. V listopadu jsem byla nakupovat v Brně, vyhrála dvě GA a ještě něco málo dostala.

Už několik let jsem toužila po vánočním svetru. Na ten jsem narazila v C&A a stál mě 498 Kč. Dále jsem tam koupila pletené ponožky se Santa Clausem, které stály 198 Kč. V A3 sportu jsem si potom koupila legíny Nike za 698 Kč.


DIY - Ptačí budka

25. listopadu 2017 v 14:58 | Petra |  DIY
Zdravím.
Dnes Vám přináším DIY na ptačí budku, na které přišla moje mamka. Hrozně se mi nápad zalíbil, a tak jsem se rozhodla se s Vámi o nápad podělit!


DÍVKA, JIŽ SI TU ZANECHAL - Jojo Moyesová

24. listopadu 2017 v 15:25 | Petra |  Knihy
Autor: Jojo Moyesová
Rok vydání: 2012
Počet stran: 432


Jak jsem se ke knize dostala:
Tuto knihu jsem získala díky spolupráci s knižním e-shopem megaknihy.cz. Směla jsem si vybrat knihu do 300 Kč. Takže jsem dloooouho hledala, kterou knihu si vybrat a nakonec jsem zvolila tuto. Velice mě zaujal název a obálka.

O čem kniha je:
Když jsem si přečetla obsah, tak jsem moc netušila, o čem kniha bude. První začtení mě docela vyděsilo. Při představě, že bych si vybrala knihu z období roku 1916 - války, mě přešla chuť na knihu. Ovšem četla jsem dál a dál až se konečně začetla. Potom mě velice mile překvapilo, když je (cca) půlka knihy i ze současnosti.
Kniha vyprávím o obraze, který ve válce ukradli Němci. Obraz se dostal až do anglického domu, kde ho sypatická Liv dostala od svého manžela jako svatební dar. Ovšem co se stane, když Livin manžel zemře a o obraz se začnou zajímat potom slavného autora obrazu? Do toho všeho se Liv zamiluje do nepřítele, který je v soudním řízení o obraz na straně nepřítele...


Moje hodnocení:
Jak už jsem řekla, kniha mě ze začátku vyděsila. Ovšem po začtení jsem se do knihy zamilovala a nemohla se odtrhnout. Kniha je podle mě úžasná a neskutečně se mi líbí to propojení minulosti a současnosti. Rozhodně se chytám pořídit si další knihy od této autorky, protože píše opravdu skvěle.

Cena:
Jak jsem výše psala, knihu jsem získala díky spolupráci od e-shopu megaknihy.cz
Knihu ale teď sežene s 20 % slevou za pouhých 215 Kč!!! Rozhodně neváhejte a pokud Vás kniha zaujala, tak si ji rozhodně kupte!


Vyhlášení podzimní GA

18. listopadu 2017 v 17:53 | Petra
Zdravím.
Včera 17.listopadu končila u mě a blogu podzimní GA, ve které jste mohly vyhrát dva laky na nehty, houbičku na make-up a balzám na rty.
Soutěže se Vás zúčastnilo pět a vítězku jsem losovala přes random.org

A vítězkou se stává!

Komentář, jehož autorkou je Ronnie


Tímto gratuluji vítězce a děkuji i ostatním zúčastněným!


New In: Říjen 2017

3. listopadu 2017 v 6:44 | Petra
Zdravím.
Přináším Vám článek o nových produktech a věcech, které mi přibyly za měsíc říjen. Postupně na ty věci budu dělat recenze.

V první řadě jsem si koupila tyto tři úžasné podrpsenky. Co si budeme povídat, každá žena ocení nějakou novou podrpsenku. Podprsenky jsem koupila na e-shopu tchibo.cz. Jsou jednoduché a pěkně sedí. Hlavně nebyly ani tak drahé. Jedna mě vyšla na pouhých 249,--.