Březen 2018

Vždycky je v tom nějaké ale

30. března 2018 v 11:27 | Petra |  Téma týdne
ALE je podle mě nečastější spojka, kterou používáme. Ať už je to při spojení dvou vět, aby jsme něco odůvodnili nebo tím ledabyle ukončíme větu. Já ji v dětství nějčastěji používala na diskuze s rodiči. Všichni to určitě znáte, přinesete ze školy špatnou známku a na téma "Proč máš špatnou známku?" odpovíte "ALE všichni měli špatnou známku!" Tímto jsem se obhajovala skoro pravidelně.

Dnes už se s tím ale setkávám většinou v nějakém důvodu miom školu. Hodně se s tím setkáme ve vztazích, v práci a celkově v životě. Ve vztazích je to použíáno hlavně tehdy, pokud tomu člověku se snažíme vysvětlit, proč s ním už nechceme být. Podle mě to jsou ale jen výmluvy. "Rozejdeme se, ALE zůstaneme kamarádi." "Miluju tě, ALE nejsem pro tebe dost dobrý." Ať už je to jak chce, vždycky je v tom nějaké ale.


I já, už jsem se několikrát vymluvila s použitím ale. Je to jednoduchý a důvod si vždycky najdete.

Kdo podle mě nejvíc ale používá jsou kritici, nebo takoví ti lidé, co se jim pořád něco nelíbí. Ať uděláte cokoliv, ať tomu věnujete veškerý svůj čas, pořád pro ně nebudete dost dobří. Já znám hodně lidí, kteří se svým rodičům nezavděčili ničím. Trénovali ve svém volném čase, dodržovali rady a dělali, co se po nich chtělo, ale pořád to nebylo dost dobré. Důvod si prostě vždycky našli.
Někdy je ta kritika na správném místě a říct co bylo špatně pomůže tomu člověku ho posunout dál, ale někdy už je to až příliš.

A s jakým ALE jste se setkali v životě Vy?

Mějte se krásně!
Petra

STŘÍBRNÁ ZÁTOKA - Jojo Moyes

27. března 2018 v 22:58 | Petra |  Knihy
Autor: Jojo Moyes
Rok vydání: 2015
Počet stran: 368


Jak jsem se ke knize dostala:
Od Jojo jsem četla jako první knihu Dívka, již jsi tu zanechal. Kniha mě vělice zaujala, proto jsem se rozhodla, že si postupně přečtu všechny knihy, které tato žena napsala. Knihu mám v elektronické podobě nikoliv v papírové.

O čem kniha je:
Liza se svou desetiletou dcerou Hannah utekla před svojí minulostí ke své tetě Kathleen do Silver Bay. V Silver Bay má Kathleen rozpadající se hotýlek, který jednoho dne navštíví podnikatel, který má se zátokou hodně velké úmysly. Plánuje to tam předělat na turistické centrum a hotýlek zrušit. Liza je ujištěná, že Silver Bay už není bezpečné místo pro její dceru ani pro ni. Čas plyne a Mike Dormer je pořád v Silver Bay. Postupně se do sebe s Lizou zamilovávají a Mike se dozvídá Liziinu minulost a proč vlastně utekla. V tom všem do v zátoce objeví Mikeova snoubenka a všechno je ještě zamotanější. Mikeova sestra se pokouší zjistit, co se vlastně stalo s Liziinou druhou dcerou. Zemřela vůbec? A jak to dopadne se zátokou?

Moje hodnocení:
Kniha, jejíž začátek si mě moc nezískal. I tak jsem se ale nenechala odradit a zhruba v půlce jsem se do knihy začetla. Podle mě všechny knihy od této autorky jsou velice čtivé, ale musíte se pročíst v tom ději. Jinak než kladně tuto knihu hodnotit nemůžu.

Cena:
Já knihu nikde nekupovala. Jak už jsem říkala, mám ji v internetové podobě a dostala jsem ji od známé.
Knihu seženete za 279 Kč na megaknihy.cz.New In: Březen 2018

25. března 2018 v 13:24 | Petra |  New In
Zdravím.
Dnes Vám přináším článek s novýi kousky, které jsem si do šatníku koupila za měsíc březen. Na můj vkus jsem si věcí koupila až až. Od tý doby, co pracuji v Brně, tak jsem už několikrát navštívila Vaňkovku a vždycky si něco koupila a minulý víkend jsem byla ve Freeportu a tam si nakoupila sportovní oblečení. Tak jdeme na to.

Oboje tyto kalhoty jsou nad kotníky, se širšíma nohavicema.
Šedé kostkové jsou z Tally Weijl - Check Cigarette trousers, které stály 449 Kč a ještě jsem si tam koupila černé džíny, které stály 899 Kč, ale ty na fotce nejsou. Pruhované kalhoty jsou z Pull&Bear - Paper bag trousers a ty stály také 449 Kč.


16_03_2018

16. března 2018 v 23:21 | Petra |  Deníček
Zdravím.
Konečně první týden, který byl trochu jarní. Nedělí to začalo a čtvrtkem skončilo. Ale můžu Vám říct, že je radost chodit venku, když je tam tak krásně! Bohužel začal víkend a tím se pokazilo to krásné počasí.
Každopádně jak jsem v neděli byla běhat, tak jsem šla i v pondělí a ve středu. No můž Vám říct, že takhle mě ty nohy dlouho nebolely. V pondělí to bylo 8 km na Špilberk a zpátky na barák, převýšení nějakých 180 m a já totálně mrtvá. Běh nemám ráda a ještě kopce. A ve středu 4,5 km a podobné převýšení jako v pondělí. Můžu Vám říct, že nebýt kluků, co byli se mnou, tak se nedokopu. Bohuel si ale moc nezaběhají, protože já ty kopce prostě nedávám :D Ale třeba se to časem poddá. Při výběhu na Špilberk jsem si ten pohled na Brno moc neužila, byla jsem tak hotová, že jsem se musela kochat dodatečně touto fotkou.

Teďkom na víkend nic moc neplánuji. V sobotu ráno mám masáž, potom si zajdu pro nové kolo a v neděli pojedu na nákupy. Už se mi tu nahromadilo i pár věcí, co jsem si průběžně koupila, tak pak udělám nějaký hromadný článek.
A co plánujete na víkend vy? :)

Mějte se krásně!
Petra

11_03_2018

11. března 2018 v 14:05 | Petra |  Deníček
Zdravíčko.
Konečně je už je jaro! Nebo aspoň něco hodně podobnému jaru. Venku už není žádný sníh, svítí sluníčko, rostou sněženky. Co víc si přát. Já jsem načisto spokojená. V Brně je teda podstatně tepleji než u nás na jihu Vysočiny, ale už i u nás je znát, že už je po zimě.


Dneska už jsem poprvé taky byla běhat. Nebýt mého drahého zaměstnání, tak ani nevyběhnu. Jen tak zlehka jsem si výklusem dala 5 km, ale myslela jsem, že umřu. To se těším až vyjedu na kole než běhání :D Nějak tomu nemůžu přijít na chuť. V týdnu se v Brně taky chystám běhat, tak snad už to bude trochu lepší. Jak jste na tom s běháním vy? Nebo preferujete jiný pohyb?

Mějte se krásně a užívejte prvních slunečních dnů!
Petra

KELLY zima 2018

3. března 2018 v 16:46 | Petra |  Fotografie