Květen 2018

Tulipány

13. května 2018 v 22:11 | Petra |  Fotografie


Zimní romance - Stephanie Laurens

10. května 2018 v 19:49 | Petra |  Knihy
Autor: Stephanie Laurens
Rok vydání: 2017
Počet stran: 256


Jak jsem se ke knize dostala:
Knihu jsem dostala od známé v elektronické podobě. Chystala jsem se ji číst, ale ne teď. Celkově jsem si tuto autorku nechávala na později. Potřebovala jsem ale knihu do knižní výzvy na téma Kniha s vánoční tématikou.

O čem kniha je:
Na vánoční svátky se obrvoská rodina Cynsterových sejde uprostřed Skotské Vysočiny na sídle Richarda a Catriony Cynsterových. Vánočních svátků se účastní i guvernantky a vychovatelé dětí, které mají na starost. Příběh se točí hlavně kolem guvernantky Claire a vychovatele Daniela, který do Claire neuvěřitelně zamilovaný. Je schopný pro sňatek s ní bojovat. Láska se ovšem netočí jen kolem nich. Jedna z náctiletých Lucilla prožívá taky lásku k jednomu z Carrickových. Uvědomí si to, když pomáhá úři porodu jednomu pasteveckému páru při porodu. A jak to dopadne s dětmi, které se vydají sami k zamrzlé řece?

Moje hodnocení:
Tento žánr jsem hodně dlouho nečetla. Naposled na základce jsem četla romány se šťaastným koncem. Bohužel jsem zjistila, že tyto knihy už dávno nejsou pro mě, byla jsem až moc přeslazená. Co ale hodnotím kladně je to, že autorka použila hodně zápletek. Vždycky se nečekaně nějaká objevila.

Cena:
Jak už jsem jednou psala, tak knihu mám v elektronické podobě od známé. Podívala jsem se tedy na netu, kde v kniní podobě kniha stojí 269 Kč na kosmas.cz.

Rozhledna Babylon

6. května 2018 v 22:37 | Petra |  Výlety
Čauvec.
Dneska přináším článek do sekce výlety. Když je to jaro, vlastně počasím už je léto, tak jsme si s přítelem konečně našli čas někam vyrazit na kole. Nápadů na výlety bylo spousta. Pro začátek jsme se ale rozhodli pro rozhlednu nedaleko mého bydliště. Počasí bylo suprové, žádné vedro ani zima, akorát nám foukal protivítr.

Rozhledna Babylon se nachází v kraji Vysočina mezi obcemi Kramolín a Mohelno. Z našeho městečka je to nějakých 12 km. Cesta nám zabrala chvíli. Po cestě jsme potkali hodně cyklistů a výletníků, kteří si vyšlápli na Babylon. Bohužel k naší smůle byla rozhledna otevřena až od 13 hodin. Nicméně jsme si prohlédli, jak to vypadá kolem rozhledny. Najdete tam dvě dřevěné posezení a jeden větší altánek s ohništěm. Čekat se nám skoro 2 hodiny na otvíračku nechtělo, tak jsme se pokochali okolím a vyrazili na cestu domů. Na cestě zpátky jsme se zastavili na hrázi Dalešické přehrady. Bohužel to už se mi ale vybil foťák a já už nic nevyfotila. I tak to ale byl parádní výlet.


A jak si užíváte Vy víkend v těchto letních dnech? :)
Mějte se krásně!
Petra