Červen 2018

ZAKÁZANÉ OVOCE - Jojo Moyes

30. června 2018 v 8:03 | Petra |  Knihy
Autor: Jojo Moyes
Rok vydání: 2018
Počet stran: 448

Jak jsem se ke knize dostala:
Jelikož posledním tématem ve čtenářské výzvě je kniha (novinka) letošního roku, tak jsem brouzdala po knižních stránkách, které všechny knihy mají tento rok vyjít. Na první pohled mě uchvátila tato kniha, protože mě ta spisovatelka prostě baví. Přečetla jsem už od ní několik knih a fakt pecka.

O čem kniha je:
Kniha je rozdělena na dvě části - minulost a přítomnost. V první části se odehrává příběh o životě Lottie, která se bezhlavě zamiluje do Guye, který je snoubenec její skoro sestry. Její láska je opětovaná, ovšem rána pro Lotiie přichází, když ji Celia řekne, že je těhotná s Guyem. Lottie proto ihned po svatbě odjždí za přítelkyní Adeline, která vlastnila dům Arcadie v Merhamu. Nyní však bydlí ve Francii.
Druhá část vypráví o Daisy Parsonové, kterou s dítětem zrovna opustil přítel a ona se musí postavit životu čelem. Přijme neskutečně těžký architektický projekt - předělat Arcadii na luxusní hotel. Zajímá se o historii domu, kdo v něm bydlel a zjistí, že předešlou majitelkou je právě Lottie. Ovšem ta si nevzala Guye, ale... Příběh plný zvratů, lásky, napětí. Já z něj byla unešená a nečekala jsem, že takto dopadne, stojí za přečtení.

Moje hodnocení:
Doporučuji. Vím, že doporučuji každou zrecenzovanou knihu, ale tato se mi od této autorky zatím zdála NEJLEPŠÍ. Pokud ji ale čtete poprvé, může se Vám stát, že budete zmateny jejím psaním a rozdělením knihy na části, které zpočátku na sebe moc nenavazují. Každopádně přesně tohle mě tak baví, protože mě to donutí přečíst knihu do konce.

Cena:
Knihu jsem měla opět v elektronické podobě, takže kdyby ji někdo chtěl, tak stačí napsat mail.
ALE na megaknihy.cz letí MEGA akce takže ji seženete za skvělých 258 Kč. Pokud Vás tedy kniha alespoň trochu zaujala, tak si ji neváhejte objednat!

Mikulov

27. června 2018 v 7:06 | Petra |  Fotografie


Zámek LEDNICE

23. června 2018 v 17:46 | Petra |  Výlety
Zdravím.
Mám tu pro Vás druhou část mého výletu s přítelem. V první části jsem Vám psala o Mikulově, dnes to bude Lednice.


MIKULOV a okolí

19. června 2018 v 12:19 | Petra |  Výlety
Zdravím.
Jak už jsem psala v předešlém článku, byli jsme s přítelem na konci května na krátkém výletu na Pálavě. V pondělí ráno jsme vyrazili. Náš první cíl byl zámek v Lednici (o Lednici bude samostatný článek). Kdo ale mohl tušit, že v pondělí jsou všechny zámky zavřené? Ano, měla jsem to tušit i já a hlavně se podívat na internet. Po získání informací, že prohlídky budou následující den, jsme se vydali do Mikulova. Ovšem zámek v Mikulově byl taky zavřený, nečekaně. Tak jsme si prošli okolí zámku, zahradu a přemýšleli co dál. Zašli jsme si na oběd do restaurace Alfa, která je kousíček od zámku. Tam jsme si dali klasiku, protože tam žádné extra jídla nemají, a pokračovali na Svatý Kopeček. Nenapadlo nás nic lepšího než si ho vyšlápnou v pravé poledne. Takže v tom největším hicu jsme si to štrádovali nahoru. Mohu Vám říct, že ten výhled ale stál za to, byla to naprostá pecka.New In: Květen 2018

16. června 2018 v 22:54 | Petra |  New In
Nemá smysl říkat, že další měsíc si nic nekoupím, když všichni moc dobře víme, že si stejně zase něco koupím. No ono to není něco, zase to jsou hříšně utracené peníze. Neříkám, že si kupuji věci, které potřebuji, ale prostě je chci. Peníze na to mám, jsem mladá, proč si to nekoupit. Přesně takhle se pořád uklidňuji, když na konci měsíce počítám, kolik peněz jsem zase utratila za hadry a jiný kraviny :D

No nic, konec měsíce je tu, tak jdeme na to!

Jako první tu máme šaty z H&M. Už loni jsem si tam kupovala pruhovaný a teď jsem si kupovala tyto. Oboje mají stejný střih, který mi naprosto vyhovuje. Hlavně je tam mají za super cenu 299 Kč. Pokud tam ještě nějaké mají, tak šup pro ně.
Dále jsem doplnila spodní prádlo. Tentokrát jsem koupila i růžové krajkové. Jedná se o střil Brazilian a já si ho nemůžu vynachválit. Koupila jsem je spolu s klasickými černými v Tezenis 3 ks za 349 Kč.


POSTCROSSING

10. června 2018 v 19:21 | Petra |  Téma týdne
Jelikož slovo Postcrossing jste už mohly vidět v nějakých článcích, tak už je načase, abych Vám taky řekla, co to slovo vůbec znamená.

Postcrossing.com je projekt, který podporuje ruční psaní pohledů posílané přes skutečnou poštu. Projekt Vám umožňuje vyměňovat pohlednice s uživateli, které se Vám náhodně na této stránce vygenerují.

Do tohoto projektu se můžete registrovat snadno, rychle a zadarmo. Stačí si na postrocrossing.com založit účet. Menší nevýhoda tu je pro ty, co neumí anglicky, protože celá stránka je v angličtině. Všechno se ale dá naučit. V nastavení si potom nastavíte avatar, jestli chcete dostávat pohledy jen ze zahraničí nebo i z ČR a další.Do poznámek si pak můžete napsat, něco o sobě, ale hlavně se tam píší typy pohledů, které byste chtěly dostávat. Já tam mám například města, pamatky, knihy... Do kolonky address napíšete svoji adresu, kam by chcete, aby Vám pohledy chodily. A v kolonce Avatar si můžete dát svoji fotku.HANA - Alena Mornštajnová

5. června 2018 v 17:57 | Petra |  Knihy
Autor: Alena Mornštajnová
Rok vydání: 2017
Počet stran: 310

Jak jsem se ke knize dostala:
Knihu jsem zase dostala od známé v elektronické podobě. Kniha mě zaujala jednoslovným názvem, ale pořád jsem se neměla k tomu ji číst. Až když jsem hodně na internetu četla, že je to pecka, tak jsem se rozhodla si ji přečíst hned. Zároveň jsem ji zařadila do jednoho z témat čtenářské výzvy.

O čem kniha je:
Válečný příběh se odehrává ve Valašském Meziříčí za období války. První dvě kapitoly vyprávím devítiletá Mira, které zemřou rodiče na tyfus a ona nejprve žije u matčiny kamarádky Ivany a posléze u své tety Hany. Poslední třetí kapitolu vypráví sama Hana. Kniha popisuje zážitky z koncentračních táborů, trable s láskou, s penězi, s původem. Není vůbec jednoduché být Žid a přežít válku, které vládne Hitler. Je to neskutečně silná kniha s úžasným příběhem.
Nechci a nebudu Vám tu vyprávět děj, jen Vám tu knihu opravdu DOPORUČUJI!

Moje hodnocení:
TOP TOP TOP! Nevím, co víc bych ke knize řekla. Asi jen to, že jsem opravdu nečekala, že to bude tak silná kniha s ještě silnějším příběhem. Autorce smekám, protože už dlouho jsem nečetla tak skvělou knihu. Rozhodně ji každému doporučuji. Věřím, že každý si tam najde to své.

Cena:
Pokud chcete e-knihu, tak stačí když mi napíšete sem do komentáře nebo na e-mail. Nebo si ji můžete koupit v knižní podobě za 268 Kč na knihydobrovsky.cz.

02_06_2018

2. června 2018 v 10:58 | Petra |  Deníček
Zdravíčko.
Po dlouhé době zase něco do deníčku.
Mám v hlavě tolik článků a nápadů na články, ale není na to čas. Celý tento týden jsem měla dovolenou v práci, ale volno to nebylo. S přítelem jsme v pondělí jeli na výlet do Mikulova a v úterý do Lednice. Mám hromadu fotek, články napíšu do výletů, ale nevím kdy. Dnes je jediný den, kdy mám aspoň dopoledne volný. Ještě pro Vás připravuji recenzi na další knihu, která je po dlouhé době pro mě top, tak třeba se Vám bude líbit taky.
Po dvou dnech výletění jsme se zase vrátili do práce kolem domova. Využili jsme naši dovolenou na 100% a dělali seno, novou králikárnu a prostě takový ty vesnický povinnosti.

Jednu směnu v práci, když jsem měla 24 hodinovou směnu, tak se k nám zastavili policisté z Polska, kteří u nás byli na školení. Chtěli po nás vyměnit služební hodnosti. A tak jsem jedny vyměnila já a jedny kolega. Na oplátku jsme dostali jejich hodnosti. Upřímně mají víc vymakanější nášivky než my :D
Byl to pro nás velice zajímavý zážitek a hlavně, kde přijdete k takovým věcem. Slyšela jsem, že to tak mezi sebou dělají i vojáci.

Tak takhle se naše modelka tváří skoro furt. Mamka chtěla, abych ji nafotila a měla nějaké její fotky. No ve finále to dopadlo tak, že se naše lady všude tváří jako největší chudák. Ten pes prostě nezapózuje a ani se nedokáže tvářit důležitě. Fotek mám mnohem víc, ale bohužel jsou skoro všechny stejné. Všude stejnej chudák.

A jak si užíváte slunečné dny vy? :)

Mějte se krásně!
Petra