Září 2018

PÍSEŇ ZÍTŘKA - Alice Petersonová

25. září 2018 v 10:01 | Petra |  Knihy
Autor: Alice Petersonová
Rok vydání: 2018
Počet stran: 368


Jak jsem se ke knize dostala:
Tato kniha mě velice zaujala na instagramu knižního klubu, který knihu sdílel ve svých stories. Zaujala mě hlavně obálkou, protože se velice podobá knihám autorky Jojo Moyes a tu mám velice ráda. Na knihu jsem si musela počkat, protože v tu dobu nebyla ještě v prodeji. Nakonec jsem si ji koupila v knižní podobě v Brně ve Vaňkovce - Knihy Dobrovský.

O čem kniha je:
Alice je dívka, která má na první pohled vše. Touží se stát zpěvačkou, avšak díky své nemoci ji není přáno. Pokud by svůj sen následovala, nemuselo by to skončit dobře. Alice zkouší stát se modelkou, ovšem na konkurzech není zrovna úspěšná.
Při jedné bratrově výstavě se seznámí s pohledným Tomem, který se do ní na první pohled zamiluje avšak ani on neví, že vztah po boku Alice nebude zrovna jednoduchý. Když Alici osud uštědří poslední ránu, rozhodne se jít za svým snem a neposlouchat, co říkají ostatní. Stane se Alice populární zpěvačkou? Přežije to? A co jejich vztah s Tomem?


Moje hodnocení:
Jak už jsem psala výše, na knihu jsem se velice těšila. Knihu jsem přečetla jedním dechem za dva dny a po celou dobu čtení jsem se od ní nemohla odtrhnout. Autorka si mě získala svým příběhem, ve kterém nevíte, co Vás na další straně knihy čeká. Díky knize jsem se také dozvěděla co je to cystická fibróza a jaká je to zákeřná nemoc. Do té doby jsem neměla vůbec ponětí, že taková nemoc vůbec existuje.
Na knihu jsem se velice těšila a jsem velice ráda, že mě nezklamala. Nevěděla jsem, co od této knihy očekávat, ale za mě velice dobrá a čtivá kniha.

Cena:
Jak už jsem psala, tak knihu jsem koupila v Galerii Vaňkovka v knihkupectví Knihy Dobrovský. Bylo to cvhíli po jejím vydání a tak cena byla 349 Kč. Co jsem se ale dívala na mém oblíbeném webu megaknihy.cz mají ji s 20 % slevou a stojí 279 Kč. Pokud máte rády knihy Jojo Moyes, tak si tuhle určitě pořiďte.

Mějte se krásně!
Petra

1/10

13. září 2018 v 12:18 | Petra |  K zamyšlení
Už před několika měsíci to otřáslo celým internetem a tento týden to vyvrcholilo. A o čem je vůbec řeč? Kauza Kazma Kazmitch a Leoš Mareš.
Myslím si, že jsou to velice známá jména. Každopádně tonto týden to vše vyvrcholilo a Česko nemluví o ničem jiném. Je toho plný stream, facebook, instagram, youtube. Myslím, že tentokrát se mu to opravdu povedlo. Nejprve si ale řekneme, jak to vlastně všechno začalo.

V dubnu v Ranní show Evropy 2 se Kazma vsadil s Leošem Marešem, že Leoš do svého druhého koncertu (25.dubna) nepojede v žádném jiném autě než v modrém trabantu. Vsadili se o Leošovo Ferrari za 8 000 000 Kč. Ovšem to by nebyl Kazma, aby něco udělal. Nastražil na Leoše dopravní nehodu, kdy Leoš bude muset sednout do jiného auta a vycouvat. Tím pádem prohraje svoje Ferrari, které vlastně ve skutečnosti není stejně jeho.
Byl to tenkrát neskutečný poprask a všichni Kazmu odsuzovali a neskutečně soudili. Abych pravdu řekla, tak když se to všechno objevilo na internetu, tak jsem si o tom jen přečetla, ale video jsem neviděla. Byla jsem mezi těmi, co nesouhlasili s tím, co Kazma provedl. Přece jen je to pěkně hnusný tohle udělat. Každopádně tento týden konečně vyšla celá věc najevo a myslím, že to hodně lidem zavřelo hubu.


Vyvrchovolilo to tím, že tenhle projekt byl vlastně pro dobrou věc. Hodně lidí se teď zarazí, jak může být na dobrou věc fingovaná nehoda. Jenomže Kazma chtěl ukázat, že u autonehody zastaví 1 člověk z 10. Proto jsme mohli před zveřejněným videem vidět fotky s tímto logem 1/10.
Chápu, hodně lidí se bojí zastavit u nehody, protože sama pořádně neví co má dělat. I já tento strach měla, ale jak pracuji u policie, tak mi to otevřelo oči. Zajímám se o různé kurzy první pomoci. A podobný kurz může nabídnout i Kazma Vám. Díky tomuto projektu si můžete udělat kurz první pomoci u Červeného kříže. Je to naprostá pecka, protože každý takový kurz může zachránit hromadu životů.

A nejlepší na tom všem je, že tenhle projekt podpořilo mnoho známých zpěváků a nazpívali k tomu společnou píseň Cizí zeď. Text k této písni je složen z komentářů od lidí a haterů, kteří se do Kazmy naváželi. Můžete ve videu vidět Lucku Bílou, Debbie, Tomáše Kluse, Vojty Dyka, Ewu Farnou a mnoho dalších známých zpěváků.

Věřte mi, tohle je opravdu pecka a je to pro dobrou věc. A pokud jste video ještě neviděli, tak tady Vám dávám odkaz, rozhodně stojí za zhlédnutí.


Tento projekt mě naprosto dostal a před Kazmou smekám, protože tohle se mu opravdu povedlo.

A jaký názor na to máte VY?

06_09_2018

6. září 2018 v 20:37 | Petra |  Deníček
Zdravím.
Po dlouhé době to bude dnes článek do sekce deníček. Mám tu dvě holčiny, kterým bych chtěla poděkovat a tak nějak shrnout, co se za poslední dobu událo.
V první řadě bych chtěla poděkovat Peťulce, která mi vytvořila tento úžasný design přesně podle mých představ. Chudák, neměla to se mnou vůbec jednoduchý. V objednávce jsem ji vyplnila pár věcí a ona i tak mi objednávku přijala. Je úžasná! Dělá i plno jiných krásných designů, takže pokud chce Váš blog změnu, tak ji určitě kontaktujte.

V druhé řadě bych ráda poděkovala Džejní, u které jsem vyhrála v Giveaway. Vyhrála jsem úžasný notes, fixky, propisku, náramek a řetízek. Jsou to úžasné věci a já mám ohromnou radost, že jsem vyhrála. Jsou to věci, které využiji. Psací potřeby a notesy to je moje!

Mám nový telefon. U toho starého mi přestal jít reprák, takže jsem s někým telefonovala, tak jsem to musela mít na hlasitý odposlech. Žila jsem s tím delší dobu, protože jsem si nechtěla kupovat nový mobil. Doufala jsem, že ten starý to rozchodí, bohužel ne. Tak jsem si koupila nový - iPhone 7. Můžu Vám říct, že první den jsem z toho telefonu byla nešťastná. Vůbec jsem netušila, která bije. Nakonec jsme si na sebe přece jen zvykli.

Konečně jsem doma. Od konce sprvna už jsem zase doma a nejezdím do Brna. Je to fajn, ale člověk vůbec nemá čas. Pořád doma něco dělám, nebo někde jsem. V Brně jsem měla aspoň čas přes týden psát články. Doma se na ně chystám večer, ale to vždycky hned usnu :D

Mějte se krásně!
Petra